Mihaila, primul gol in Serie A dupa o faza la care a contribuit si Man! Parma rateaza victoria dupa un autogol in prelungiri! AICI ce s-a intamplat in Fiorentina 3-3 Parma

Fiorentina Dennis Man louis munteanu Parma Calcio valentin mihaila Stranieri
Data publicarii: Duminica 07 Martie 2021, 15:03
Data actualizarii: Duminica 07 Martie 2021, 18:49

Urmarim si comentam impreuna meciul dintre Fiorentina si Parma pe www.sport.ro si facebook.com/sport.ro.

Fiorentina 3-3 Parma

Min. 90+5: Final de meci. Parma rateaza victoria in prelungiri.

• Fiorentina - Parma, LIVE TEXT de la 16:00 | Mihaila, anuntat TITULAR de presa din Italia! Louis Munteanu, convocat la echipa mare a Fiorentinei | Echipele probabile

Min. 90+4: GOOOL Fiorentina! Gazdele egaleaza dupa un autogol al lui Iacoponi.

Min. 90: GOOOL Parma! Valentin Mihaila inscrie primul sau gol in Serie A dupa o faza la care a contribuit si Dennis Man.

Min. 88: Ocazie importanta de gol pentru Man, care trimite cu capul pe langa poarta o minge centrata de Kucka.

Min. 72: GOOOL Parma! Kurtic egaleaza dupa o centrare deviata a lui Mihaila.

Min. 62: Dennis Man a fost introdus pe teren.

Min. 46: Valentin Mihaila a fost trimis pe teren in locul lui Hernani.

Min. 45: S-a incheiat prima repriza.

Min. 42: GOOOL Fiorentina! Milenkovic a inscris din voleu.

Min. 31: GOOOL Parma! Kucka restabileste rapid egalitatea dintr-o lovitura de la 11 metri.

Min. 28: GOOOL Fiorentina! Martinez deschide scorul.

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Parma se deplaseaza la Fiorentina pentru etapa cu numarul douazeci si sase din campionat. Situatia de la echipa lui D'Aversa ramane critica, Parma e pe penultimul loc cu 15 puncte in 25 de meciuri, ultima victorie obtinuta fiind in luna noiembrie a anului trecut.

Parma vine dupa esecul cu Inter din etapa trecuta, meci in care Dennis Man a fost titular in premiera. Romanul a fost schimbat la pauza, dupa ce a acuzat stari de ameteala dupa o ciocnire cu Bastoni, insa prestatia sa din prima repriza a fost laudata. Mihaila a intrat in locul lui Man, insa fara vreo performanta notabila.

Cu toate astea, presa din Italia il anunta din nou titular pe Valentin Mihaila in detrimentul lui Man pentru meciul cu Fiorentina.

De cealalta parte, Louis Munteanu, atacantul luat de Fiorentina de la Viitorul, care a reusit o dubla in ultimul meci de la juniori, a fost convocat pentru meciul cu Parma. Fiorentina vine dupa doua esecuri consecutive.

Echipele probabile:

Fiorentina: Dragowski - Milenkovic, Pezzella, Martinez Quarta - Venuti, Amrabat, Pulgar, Bonaventura (Borja Valero), Biraghi - Eydderic - Vlahovic.
Parma: Sepe - Laurini, Bani, Osorio, Pezzella - Hernani, Brugman, Kurtic - Karamoh, Kucka, Mihaila