Andrei Ciolacu a făcut spectacol la ultimul meci al echipei sale. Românul a marcat două goluri

Andrei Ciolacu Campionatul Maltei floriana Stranieri
Data publicarii: Duminica 28 August 2022, 09:25
Data actualizarii: Duminica 28 August 2022, 09:31

Andrei Ciolacu a fost „on fire” la ultimul meci disputat de echipa sa în campionatul intern.

Atacantul român Andrei Ciolacu a marcat primele sale goluri în noul sezon al campionatului de fotbal al Maltei, în meciul pe care Floriana l-a terminat al egalitate, 2-2, în deplasare cu Floriana, sâmbătă, în etapa a doua.

Ciolacu, două goluri în trei minute

Sirens a condus cu 2-0, prin golurile înscrise de Alex Cini (4) şi de bulgarul Ivan Kolev (29), dar Ciolacu, intrat la pauză, a punctat de două ori în decurs de trei minute (73, 75), aducând un punct oaspeţilor.

Floriana a revenit după ce gazdele au rămas în zece oameni, Cini primind al doilea cartonaş galben în min. 69.

Birkirkara este singura echipă cu maximum de puncte (6), urmată de patru formaţii cu câte patru puncte, între care şi Floriana.