Lionel Messi Barcelona Pele Valencia Spania Reactia SUPERBA a lui Pele dupa ce Messi i-a egalat RECORDUL ISTORIC! Mesajul legendei pentru superstarul Barcelonei
Data publicarii: Sambata 19 Decembrie 2020, 23:18
Data actualizarii: Sambata 19 Decembrie 2020, 23:29

Barcelona a jucat pe teren propriu cu Valencia in etapa a 14-a din La Liga.

23:00 Pele a reactionat pe retelele de socializare dupa ce Leo Messi a reusit sa ii egaleze recordul. Legenda braziliana i-a transmis un mesaj starului Barcelonei: "Cand inima ta abunda de dragoste, e dificil sa iti schimbi calea. Ca si tine, stiu ce inseamna sa iti placa sa porti tricoul aceleiasi echipe zilnic. Ca si tine, stiu ca nu este nimic mai frumos decat locul in care te simti acasa. Felicitari pentru recordul istoric, Lionel! Insa, mai presus de orice, felicitari pentru cariera frumoasa la Barcelona!"

A post shared by Pelé (@pele)

Oaspetii au deschis scorul in minutul 29 prin Diakhaby, care a reluat nemarcat cu capul un corner executat de Soler din partea dreapta a terenului.

Echipa lui Ronald Koeman a egalat insa inainte de pauza. Griezmann a fost faultat in careu de Gaya, iar arbitrul a dictat lovitura de la 11 metri pentru catalani.

Domenech a aparat penalty-ul executat slab de Messi, insa din acea respingere mingea a ajuns la Jordi Alba care i-a pasat aceluiasi Messi, iar argentinianul a inscris cu poarta goala din cativa metri.

Cu aceasta reusita, starul Barcelonei l-a egalat pe legendarul Pele in topul celor mai buni marcatori din toate timpurile la nivel de cluburi, ambii avand cate 643 goluri.