"Sa terminam cu romanismele astea!" Reactie DURA a lui Ionut Chirila dupa declaratiile lui Mirel Radoi din Austria! "Un singur lucru ii reprosez!"
![Sa terminam cu romanismele astea! Reactie DURA a lui Ionut Chirila dupa declaratiile lui Mirel Radoi din Austria! Un singur lucru ii reprosez! Mirel Radoi Echipa Nationala Ionut Chirila Nations League Romania](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/09/08/image_galleries/708398/sa-terminam-cu-romanismele-astea-reactie-dura-a-lui-ionut-chirila-dupa-declaratiile-lui-mirel-radoi-din_size6.jpg)
Dupa victoria cu Austria, Mirel Radoi a declarat ca meritul este al fotbalistilor.
Selectionerul a spus ca jucatorii sunt cei care trebuie laudati pentru victorii, staff-ul asumandu-si vina in cazul unor rezultate negative.
Aceasta declaratie i-a atras comentarii lui Mirel Radoi din partea lui Ionut Chirila. Antrenorul a reactionat dur la adresa selectionerului, spunand ca servilismul acesta este inacceptabil.
"Un singur lucru ii reprosez lui Radoi. Am vazut o declaratie care pe mine m-a surprins foarte mult. Ca tot ce este pozitiv in joc este meritul jucatorilor, iar ce este negativ este din cauza staff-ului. Lucrurile astea, servilismul asta, mie nu imi plac.
Intr-un joc de fotbal, lucrurile pozitive sunt ale staff-ului si ale jucatorilor, iar cele negative tot ale lor, impreuna. Sa terminam cu chestiile astea. Este victoria tuturor, a jucatorilor si a staff-ului. Sa terminam cu romanismele astea. Daca tot ce e pozitiv fac numai jucatorii, atunci nu mai au nevoie de antrenor", a declarat Ionut Chirila, potrivit GSP.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News