Real a dat lovitura dupa recitalul cu Galata! El e noul star al "Galacticilor": i-au dat 10, iar CR7 e doar o amintire la Madrid

Rodrygo Galatasaray Real Madrid uefa champions league Liga Campionilor Real a dat lovitura dupa recitalul cu Galata! El e noul star al "Galacticilor": i-au dat 10, iar CR7 e doar o amintire la Madrid
Data publicarii: Joi 07 Noiembrie 2019, 09:10
Data actualizarii: Joi 07 Noiembrie 2019, 09:15

A uimit in meciul cu Galatasaray si acum are lumea la picioare.

Rodrygo are lumea la picioare dupa prestatia sa excelenta in fata celor de la Galatasaray!

Tanarul de 18 ani a inscris de doua ori in primele 7 minute ale partidei si a bifat hat-trick-ul in minutele de prelungire ale partidei incheiate cu scorul de 6-0 in favoarea Realului. Mai mult, Rodrygo a avut si un assist la golul din minutul 45 al lui Benzema.

Uimiti de felul in care a aratat pe teren, spaniolii de la AS i-au dat nota maxima lui Rodrygo pentru prestatia de miercuri seara din Grupele UEFA Champions League. A fost singurul jucator al Realului care a luat 10. Benzema, autorul unei duble, si Valverde au obtinut 9.

Seara recordurilor pentru Rodrygo

Odata cu reusita dublei in minutele 4 si 7 ale partidei, Rodrygo a devenit cel mai tanar marcator din istoria Champions League care inscrie de doua ori in primele sapte minute ale unui meci.

La cei 18 ani si 301 zile, Rogrygo a devenit al treilea cel mai tanar fotbalist al Realului care marcheaza in Europa, dupa Raul (18 ani si 113 zile) si Panalles (18 ani si 247 zile).

Mai mult, el este al doilea cel mai tanar brazilian care reuseste hat-trick-ul intr-o competitie europeana dupa Ronaldo Nazario.