Haaland straluceste si cand nu marcheaza! Pasa de geniu data de starul norvegian in meciul cu City pentru golul lui Reus

Erling Haaland Borussia Dortmund Champions League Manchester City Marco Reus Liga Campionilor Haaland straluceste si cand nu marcheaza! Pasa de geniu data de starul norvegian in meciul cu City pentru golul lui Reus
Data publicarii: Miercuri 07 Aprilie 2021, 00:48
Data actualizarii: Miercuri 07 Aprilie 2021, 00:51

Borussia Dortmund a pierdut cu 2-1 pe Etihad cu Manchester City in turul sferturilor de finala UEFA Champions League.

Nemtii pastreaza totusi sanse destul de mari la calificare inainte de meciul retur de la Dortmund, in principal datorita vedetei Haaland, care, desi nu a marcat, a fost decisiv la golul inscris de Marco Reus in minutul 84.

Norvegianul care este dorit de cele mai importante cluburi din Europa a dat o pasa absolut geniala din prima pentru Reus, care l-a executat cu sange rece pe Ederson.