Bayern Munchen a decis! Ce se întâmplă cu Thomas Tuchel după două înfrângeri consecutive, în Bundesliga

Thomas Tuchel Arsenal Bayern Munchen Champions League Liga Campionilor
Data publicarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 20:23
Data actualizarii: Sambata 06 Aprilie 2024, 20:37

Bayern Munchen a pierdut al doilea meci consecutiv în Bundesliga și este la 16 puncte în spatele liderului Bayer Leverkusen.

Formația pregătită de Thomas Tuchel a condus cu 2-0 la pauză în fața celor de la Heidenheim, însă gazdele au întors soarta meciului și s-au impus cu 3-2.

Ce se întâmplă cu Thomas Tuchel înaintea duelului cu Arsenal

Bayern Munchen urmează să joace în sferturile UEFA Champions League împotriva lui Arsenal, prima partidă urmând să aibă loc marți, pe 9 aprilie.

Christoph Freund și Max Eberl, directorii sportivi ai bavarezilor, au explicat ce se întâmplă cu antrenorul neamț, dând asigurări că nu va fi demis.

"100% nu pleacă. Nu ne-am gândit deloc. Nu întotdeauna este o problemă de la antrenor", a spus Eberl.

"În trei zile avem un meci important. Thomas va încerca să readucă energia, să vadă ce se poate schimba și ce nu merge", a spus și Freund.

După 28 de etape disputate în campionat, Bayer Leverkusen are un avans de 16 puncte față de Bayern Munchen.