CALIFICAREEE! UTA si FC Arges au promovat in Liga 1! Rapid schimba clasamentul in ultimele secunde! Cine joaca barajul
Live Blog
3 FINALE PENTRU PROMOVARE

Autor: Sport.ro
Duminica 02 August 2020, 17:28

Urmarim si comentam impreuna duelurile decisive din playoff-ul Ligii 2 pe WWW.SPORT.RO si Facebook sport.ro.

20:28 02 Aug
Fluier final pe toate cele 3 stadioane care au gazduit astazi meciurile decisive pentru promovarea in Liga 1. Rezultatele finale ale partidelor:

6. Rapid 25 p.

Astfel, UTA Arad si FC Arges au promovat direct in Liga a 2-a, in timp ce echipa din Mioveni va juca barajul.

20:26 02 Aug

GOOOL Rapid! Jorza marcheaza cu un sut deviat si schimba total clasamentul in ultimele secunde! E 1-1!

19:51 02 Aug

GOOOL Turris Turnu Magurele! Oltenii reusesc sa inscrie prin Voicu, dupa o lovitura libera, si urca pe locul 2 in clasament, avand 1-0 cu Rapid.

Clasamentul in acest moment:

2. Turris Turnu Magurele 28 p.

4. FC Arges 27 p.
6. Rapid 24 p.

19:48 02 Aug

GOOOL Petrolul! Rauta isi duce echipa in avantaj cu un gol inscris cu capul. Este 1-2 la Mioveni.

19:43 02 Aug

GOOOL FC Arges! Matis restabileste egalitatea in duelul cu UTA, 1-1, in minutul 53 cu un gol inscris din voleu.

2. CS Mioveni 28 p.
3. FC Arges 27 p.
5. Rapid 25 p.
6. Petrolul 23 p
19:20 02 Aug Pauza in cele 3 partide decisive din playoff-ul Ligii 1. Rezultatele primelor 45 de minute:

19:13 02 Aug

GOOOL Petrolul! Echipa lui Niculescu a fost egalata in minutul 39 dupa o faza aglomerata in careu, Arnautu reusind sa trimita mingea cu capul in plasa. Este 1-1 la Mioveni.

Clasamentul arata acum asa:

19:10 02 Aug

GOOOL UTA Arad! Ionita a inscris dintr-o lovitura de la 11 metri. Ducan a facut un fault inconstient asupra lui Puscas, oferindu-le ocazia aradenilor de a inscrie. UTA are acum 1-0.

18:38 02 Aug

GOOOL CS Mioveni! Isfan deschide scorul in minutul 5 din interiorul careului, dupa un assist perfect al lui Radescu.

In acest moment, echipa lui Claudiu Niculescu este la egalitate cu UTA in Liga a 2-a.

2. CS Mioveni 30 p.
6. Petrolul 22 p.

18:31 02 Aug

Au inceput partidele. Asa arata clasamentul playoff-ului Ligii a 2-a inainte de aceasta ultima etapa:

1. UTA Arad 29 p.
2. CS Mioveni 27 p.
4. Turris Turnu Magurele 25 p.
5. Rapid 24 p.
17:46 02 Aug FC ARGES - UTA ARAD

Echipele de start:

FC Arges: Ducan - Tofan, Leca, Deslandes, Musat - Prepelita, Serban - Matis, Popescu. Nastasie - Buhaescu
Rezerve: Micle, Serbanica, Brinzan, Grecu, Turda, Mirica, Popa

UTA: Balauru - Tomozei, Ilie, Crisan, Roumpoulakou - Miculescu, Puscas, Isac, Ursu - Buhacianu, Ionita
Rezerve: Iacob, Rus, Ciucur, Rus, Oroian, Melinte, Jebari
17:45 02 Aug
CS MIOVENI - PETROLUL

Mioveni:
Croitoru - Beaa, Gherghe, Burnea, Alexe - Costin, Serban - Radescu, Isfan, Cosereanu - Balint
Rezerve: Preda, Ghita, Albastroiu, Trascu, Hergheligiu, Massaro, Mazarache

Petrolul: Lungu - Barboianu, Rauta, Manolache, Ticu - Vajushi, Deac, Mezza Colli - Ekollo, Arnautu
Rezerve: Avram, Olaru, Nitescu, Enache, Sirghi, Bratu, Blanaru
17:27 02 Aug RAPID - TURRIS

Rapid: Popa, Bonnin, Mallo, Iacob, Goge, Jorza, Carstocea, Lazar, Sefer, Hlistei, Labeau
Rezerve: Tataru, Voicu, Manole, Djuric, Cretu, Draghiceanu, Alexandru

Turris: Dutu, Buleica, Ispas, Pirvulescu, Pana, Mitrea, Haita, Cioinac, Voicu, Tescan, Voinea
Rezerve: Paun, Matei, Serediuc, Moisie, Neacsu, Salcianu, Nwabueze
11:51 02 Aug
3 FINALE PENTRU PROMOVARE: Rapid - Turris, Arges - UTA, Mioveni - Petrolul, LIVE TEXT, de la 18:30

Astazi, de la ora 18:30, au loc cele trei finale pentru promovarea in Liga 1. Singura echipa dintre cele 6 care nu mai are sanse de a promova este Petrolul Ploiesti, care are 22 de puncte, cu 4 mai putin decat locul de baraj.
Cel mai tare duel se anunta a fi cel dintre Rapid si Turris. Giulestenii au 24 de puncte si singura lor optiune din aceasta partida este victoria.
Un alt meci extrem de interesant este Arges - UTA. UTA este in continuare lider in playoff, insa cu o infrangere in meciul de astazi, aradenii pot ajunge pe locul de baraj.