George Ogararu, veste mare pentru fanii Stelei: Daniel Oprita ramane in Ghencea! Clubul militar a achizitionat un atacant
![George Ogararu, veste mare pentru fanii Stelei: Daniel Oprita ramane in Ghencea! Clubul militar a achizitionat un atacant csa steaua Daniel Oprita George Ogararu](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/06/21/image_galleries/727834/george-ogararu-veste-importanta-pentru-fanii-stelei-daniel-oprita-ramane-in-ghencea-clubul-militar-a-achizitionat_1_size6.jpg)
Managerul sectiei de fotbal a CSA Steaua a anuntat, luni, ca antrenorul Daniel Oprita isi va continua activitatea la gruparea din Ghencea.
"Daniel Oprita si staff-ul de antrenori au ajuns la un acord din punct de vedere financiar cu conducerea clubului (de ceva timp deja) urmand ca zilele viitoare sa se semneze si contractele", a scis, pe Facebook, Ogararu, care a dezvaluit ca gruparea ros-albastra a realizat un transfer: "Un atacant este semnat, sigur vor urma si alti jucatori".
"Chiar si in perioada vacantei, am avut negocieri cu jucatorii pentru prelungirea contractelor cu Steaua pe sezonul / sezoanele viitoare. Saptamana aceasta, dupa reunirea lotului, se vor semna noile contracte", a adaugat stelistul.
Oficialul stelist nu a oferit detalii despre obiectivul pe care Steaua si-l propune in viitorul sezon al Ligii a 2-a: "Despre obiectivele actuale si cele viitoare ale echipei de seniori, despre modalitatea prin care clubul Steaua va ajunge din nou in prima Liga , cel mai in masura sa vi le comunice este presedintele clubului".
"Sunt si lucruri care nu tin de atributiile si puterea mea de decizie", a precizat fostul fundas.
In schimb, George Ogararu a dezvaluit ca Steaua este aproape de a semna un contract important de sponsorizare: "Discutiile cu potentiali sponsori, care vor apare si pe tricourile de joc, sunt reale si, cel mai probabil in aceasta saptamana , vom putea face primul anunt".
George Ogararu a mai spus ca oficialii gruparii militare pregatesc inaugurarea noului stadion din Ghencea:
"Se lucreaza intens la un eveniment de deschidere al noului Stadion Steaua care va cuprinde: un meci inaugural, celebrarea a 35 ani de la castigarea Cupei Campionilor Europeni, dar si o alta surpriza care va aduce multa bucurie stilistilor.
Deocamdata, clubul nu poate anunta nimic oficial pana cand nu s-au obtinut toate avizele de Functionare cu public spectator. Totodata , se asteapta acordul oficial de la Minister pentru data , adversar, ora etc".
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News