„Asta e România!” Alibec, nervos după meci. Ce l-a nemulțumit pe atacantul Farului

chindia - farul Denis Alibec Superliga Superliga Denis Alibec
Data publicarii: Sambata 12 Noiembrie 2022, 20:36
Data actualizarii: Sambata 12 Noiembrie 2022, 20:35

Farul Constanța a obținut un punct în urma confruntării cu Chindia Târgoviște, scor 1-1.

Denis Alibec a vorbit după meci despre evoluția echipei și a evidențiat faptul că este nemulțumit că a trebuit ca arbitrul să stea 10 minute în fața monitorului VAR pentru a analiza faza.

Atacantul Farului a mai precizat că această „pauză de joc” i-a cauzat și o mică accidentare, o întindere în urma unui sprint, din cauza faptului că a fost scos din ritm.

„Un meci foarte greu, Chindia e o echipă foarte bună, se vede că n-a mai pierdut de șapte meciuri. Cred că meritam să câștigăm.

La fiecare meci mă înjură lumea, n-am o problemă cu asta. Nu înțeleg, e bătaie de joc. Să stai 10 minute pentru o fază, să îți aduci telefonul din vestiar să revezi o fază...Așa e la noi la fiecare meci, stau câte 10 minute să vadă un ofsaid.

Păi stai 10 minute, te scoate din ritm, am făcut și întindere acum, la un sprint. Asta e România, nu vreau să dau vina pe asta, dar e frustrant.

Voi vedea mâine cum mă simt, dacă sunt bine, cu siguranță voi fi la lot”, au fost cuvintele Denis Alibec, după meci.

Chindia Târgoviște - Farul Constanța 1-1

Farul Constanța nu a mai pierdut de nouă meciuri, odată cu acest rezultat de egalitate pe care Chindia Târgoviște l-a smuls în urma unei faze „bizare” (MAI MULTE DETALII - AICI).

În minutul 67, Pitu a deschis scorul pentru trupa de pe litoral, însă Neguț a restabilit egalitatea în minutul 90+1, iar formația dirijată de Toni Petra a obținut, astfel, un punct important.

În următoarea partidă, Farul Constanța se va duela cu FC Botoșani abia pe 3 decembrie, de la ora 18:00, în timp ce Chindia Târgoviște se va confrunta cu Universitatea Craiova pe 29 noiembrie, de la ora 19:00.