Chindia - Farul 2-0 | Daniel Popa s-a distrat cu apărarea echipei lui Hagi! „Dublă” înscrisă de jucătorul Chindiei

chindia - farul chindia Farul Constanta Superliga
Data publicarii: Sambata 18 Septembrie 2021, 15:10
Data actualizarii: Sambata 18 Septembrie 2021, 16:22

Urmărim și comentăm împreună meciul dintre Chindia și Farul Constanța, de la ora 14:30, pe www.sport.ro și Facebook.com/Sport.ro.

Chindia - Farul 2-0

FINAL

Min. 85: GOOOOL CHINDIA! Ghiță greșește din nou, Daniel Popa pleacă spre poarta lui Aioani și îl învinge pe portar!

• FC Farul

Minutul 46: S-a reluat jocul!

Minutul 45: Pauză!

Minutul 40: GOOL Chindia! Daniel Popa îl deposedează pe Ghiță, scapă spre poartă și înscrie în poarta lui Aioani.

Minutul 7: Cantave are prima ocazie a partidei! O minge reluată de acesta cu capul este respinsă de Aioani.

Minutul 1: Fluier de start!

ECHIPELE DE START:

Chindia: Căbuz - Căpușă, Celea, Iacob, Dinu - Dulca, Popadiuc - Neguț, Șerban, Cantave - Popa

Rezerve: Moldovan, Kocic, Cherchez, Corbu, Suciu, Martac, Rrumbullaku, Șerban, Jipa

Farul: Aioani - Dussaut, Larie, Ghiță, Boboc - Artean, Romario, Purece - Ganea, Jefte Betancor, Pitu

Rezerve: Brănescu, Mladen, Dobrosavlevici, Petre, Grameni, Sali, Popescu, Chițu, Ciobanu

Farul Constanța are șansa de a urca pe locul doi, după ce Rapid s-a încurcat pe teren propriu, 1-2 cu Gaz Metan. În cazul unui succes, echipa lui Gică Hagi, care ocupă în prezent locul patru, ar urca pe locul doi.

De partea cealaltă, Chindia, cu nouă puncte, ocupă locul 11 și o poate egala pe FCSB dacă va reuși să producă surpriza pe teren propriu, la Ploiești. Echipa antrenată de Emil Săndoi vine după succesul din deplasare cu CS Mioveni.

„O deplasare dificilă, un adversar foarte bine organizat, cu un antrenor cu experiență mare în prima ligă. Au o echipă disciplinată, organizată foarte bine. Moralul e foarte bun, pe băieți i-am văzut bine și în aceste zile la antrenament. Sperăm să fim într-o zi bună și să ne întoarcem cu puncte acasă.

Progresele au fost de la meci la meci, mi-au plăcut foarte mult ultimele două meciuri, ne-am făcut jocul nostru. Începem să avem identitatea noastră, e bine, entuziasm există și în teren și în tribune”, a spus Hagi, la conferința de presă.