Viitorul 2-2 Steaua! Echipa lui Hagi putea sa rezolve meciul din prima repriza, dar a ratat incredibil! Stelistii au dominat repriza a doua! CLASAMENTUL

Viitorul Constanta FCSB Superliga
Data publicarii: Sambata 21 Aprilie 2018, 18:31
Data actualizarii: Sambata 21 Aprilie 2018, 22:42

Viitorul poate ajunge in Europa si de pe locul 4. Pentru asta, Craiova trebuie sa castige Cupa Romaniei.

Asa arata clasamentul acum:

Min 90+3 Final de meci! Partida se incheie la egalitate, scor 2-2. Steaua are 3 puncte peste CFR Cluj care va juca duminica.
Min 69 -
Sutul lui Teixeira loveste bara, iar sutul lui Florin Tanase trece mult peste.
Min 56 - GOOOL Budescu! Ce gol, ce executie! Budescu marcheaza un EUROGOL din lovitura libera.
Min 46 -
Gnohere si Teixeira intra din primul minut al reprizei a doua! Alibec si Popescu au iesit.

Min 45 - Final de prima repriza!
Min 45 - GOOOL Steaua! Denis Man reduce din diferenta si cu ajutorul lui Cojocaru.
Min 40 -
Balgrdean interventie spectaculoasa la sutul lui Cicaldau.
Min 36 - GOOOL Viitorul! Gavra inscrie un gol superb!
Min 31 -
Balgradean scapa incredibil mingea, sutul lui Cicaldau loveste bara, iar fundasii Stelei resping de pe linai portii.
Min 31 -
Cicaldau incearca o executie pretentioasa, din unghi. Mingea trece pe langa.
Min 19 - GOOOL Viitorul! Executie perfecta a lui Vina. Gol superb reusit de Viitorul.
Min 11 -
Ganea executa o lovitura libera din 25 de metri-central. Mingea este pe centrul portii, fara probleme pentru Balgradean.
Min 4 -
Alibec scapa pe partea stanga, dar este blocat in momentul centrarii. Atacantul gesticuleaza nervos la adresa colegilor care nu s-au demarcat la timp.
Min 1 - Start de meci! Steaua a avut lovitura de start.

UPDATE | Echipa de start a Viitorului:

Viitorul: Cojocaru - Ganea, Ghita, Tiru, Mladen - Vina, Baluta, Cicaldau - Hagi, Gavra, Matan
Rezerve: Buzbuchi, De Noojier, Hodorogea, Dragus, Capusa, Lima

UPDATE | Echipa de start a Stelei:

Viitorul e pe 4 in clasament si va incerca in aceasta seara sa isi consolideze aceasta pozitie, cu victorie in fata Stelei.

Astra e la 6 puncte in spate, dar mai are de jucat restanta cu Poli Iasi.

Locul 4 poate duce in turul 2 preliminar Europa League, daca trofeul Cupei va ajunge la Craiova.

Cu un rezultat bun in aceasta seara, Hagi se poate gandi chiar si la locul 3, ocupat in acest moment de Craiova.

Pentru meciul cu FCSB, care se joaca astazi de la 20:30, Viitorul a vandut toate biletele.