Un nou experiment marca Gigi Becali!? Pe ce post va juca Florinel Coman cu Argeș! În stânga nu are loc de Tavi

Florinel Coman FC Arges FCSB Superliga Florinel Coman
Data publicarii: Luni 02 Mai 2022, 20:17
Data actualizarii: Luni 02 Mai 2022, 20:29

FCSB o întâlnește pe FC Argeș, pe Arena Națională, în etapa a șaptea din playoff, luni, de la ora 20:30.

Gigi Becali a ținut să-l recompenseze pe Florinel Coman (24 de ani) pentru evoluția din meciul cu Farul Constanța, scor 0-4, când l-a înlocuit în minutul 76 pe Edjouma și l-a trimis pe teren încă din primul minut cu FC Argeș.

Florinel Coman nu va juca însă pe poziția sa, ci va fi trecut în banda dreaptă, acolo unde a evoluat și în partida cu echipa lui Hagi, probabil de probă pentru meciul de luni.

Tavi, stăpân pe flancul stâng

Flancul stâng aparține lui Tavi Popescu și este greu de crezut că „perla” pe care Becali visează să ia 50 de milioane de euro mai poate fi scoasă din primul „11” prea curând.

Echipa de start FCSB: Târnovanu - Ov. Popescu, Cristea, Miron, Radunovic - Olaru, Șut, Edjouma - Coman, Tănase, Ov. Popescu