SR BRASOV - FCSB 0-4 VIDEO | Dubla de senzatie a lui Tanase, Planici a deschis scorul, Dumitru a marcat in prelungiri! Parada superba a lui Ducan! Toate fazele partidei

sr brasov Bogdan Andone FCSB Superliga SR BRASOV - FCSB 20.30 LIVE VIDEO
Data publicarii: Marti 25 Iunie 2019, 18:45
Data actualizarii: Marti 25 Iunie 2019, 22:21

Comentam impreuna toate fazele din partida SR Brasov - FCSB pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro

SR BRASOV 0-4 FCSB

Min 90+2. GOOOL FCSB! Dumitru inscrie cu un sut din careu si stabileste scorul final

• SR BRASOV - FCSB 20.30 LIVE VIDEO

Min 78. Intrat in repriza a doua, Ducan are o parada superba, sut sub bara scos in corner.

Min 57. GOOOL FCSB! Balasa ii trimite o pasa peste apararea adversa lui Tanase iar acesta inscrie simplu, cu un sut pe langa portar

Moment superb in minutul 32 al partidei - tot stadionul a inceput sa strige "Romania, Romania", in urma performantei nationalei de tineret!

Min 6. GOOOL FCSB! Tanase inscrie un gol superb cu un sut din prima din careu

Min 4. GOOOL FCSB! Planici deschide scorul cu o reluare cu capul din careu.

Alex Chipciu este prezent la partida. Lovitura de start a fost data de nepotul lui Nicolae Pescaru, cel mai reprezentativ jucator din istoria celor de la FC Brasov.

Partida este transmisa in direct online

Iata echipa de start a FCSB-ului:
Balgradean - Belu, Balasa, Planic, Morais - Filip, Pintilii, Oaida - Morutan, Hora, Tanase

Romario Benzar se afla pe banca de rezerve, insa nu e trecut pe foaia de joc si nu va evolua. Fundasul de 25 de ani va semna cu Lecce.

FCSB a avut o victorie lejera in prima partida amicala a verii, 7-0 impotriva celor de la Coltea. Al doilea meci va fi in aceasta seara impotriva celor de la SR Brasov, echipa aflata in liga a 3-a, acolo unde a terminat pe locul 7, cu 43 de puncte dupa 30 de etape.

Sezonul urmator este unul special pentru cei de la SR Brasov, implinindu-se 80 de ani de la debutul in competitiile oficiale pentru Steaua. SR Brasov este echipa infiintata in urma cu 2 ani de catre sustinatori. Initialele SR inseamna atat Steagul Rosu, denumirea purtata de echipa intre 1948 si 1979, cat si Steagul Renaste.

Partida va avea loc pe Stadionul Silviu Ploesteanu din Brasov si va fi transmisa online pe canalele de YouTube ale celor doua cluburi.

Lotul FCSB-ului pentru aceasta partida
Balgradean, Ducan - Belu, Balasa, Planic, Ardelean, Arnold, Morais, Filip, Popescu, Pintilii, Oaida, Morutan, Perianu, Nita, Roman, Dumitru, Horsia, Stoica, R Ion, Tanase, Hora

Urmatorul amical al celor de la FCSB va avea loc tot la Brasov, pe 28 iunie, impotriva celor de Viitorul. FCSB va reveni apoi in Bucuresti pentru pregatirea dublei cu Milsami Orhei din Europa League. Partida tur va avea loc la Giurgiu pe 11 iulie.