VIDEO Show total făcut de Constantin Budescu în amicalul Farului

Farul Constanta Constantin Budescu Gica Hagi Superliga Jucătorii de la Farul Constanța / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Vineri 22 Martie 2024, 15:47
Data actualizarii: Vineri 22 Martie 2024, 15:49

După ce a fost învinsă în primul amical din luna martie de către Dunărea Călărași, scor 3-4, Farul a reușit să o învingă pe Unirea Slobozia cu scorul de 2-1.

Farul a învins-o cu 2-1 pe Unirea Slobozia

Constănțenii au deschis scorul încă din minutul 4, când Constantin Budescu a centrat superb cu exteriorul, iar Luca Andronache a înscris din fața porții.

”Magicianul” Budescu a contribuit decisiv și la a doua reușită a ”Marinarilor”. În minutul 38, Budescu a pasat cu spatele la poartă, iar Amine Benchaib l-a învins pe portarul celor de la Unirea Slobozia.

Oaspeții au redus din diferență în minutul 54, după ce Dragoș Lazăr a pătruns în careu și s-a distrat cu defensiva constănțenilor. Acesta a șutat pe jos, iar Ștefan Mușat a rămas fără reacție.

Reacția lui Gică Hagi după ce Farul a fost învinsă de Dunărea Călărași

Hagi a declarant după ce Farul Constanța a fost învinsă cu scorul de 3-4 de către Dunărea Călărași că este dezamăgit de faptul că echipa sa a primit patru goluri, însă a subliniat că rezultatul înregistrat de constănțeni nu este important.

A fost un antrenament foarte bun, conta mai puțin, chiar dacă sunt puțin supărat că am primit goluri multe. Un meci frumos, publicul s-a bucurat. Învățăm din toate, cred că a fost o zi bună, pentru că ne doream să facem un antrenament foarte bun. În prima repriză am fost mai supărat că nu am marcat, în a doua repriză, am reușit să marcăm. Îi mulțumesc publicului care a venit la meci.

Mie nu îmi place să pierd, îmi place să câștig, trebuie să facem un antrenament foarte bun. Prima repriză, foarte slabă, a doua repriză mult mai bună, s-a atacat, am construit, chiar dacă s-au luat și niște goluri după niște greșeli, dar am băgat și copii din Academie. Per total, mulțumit de repriza a doua, mai puțin de prima repriză”, a spus Gheorghe Hagi la finalul meciului.