S-a enervat Victor Angelescu! Ce decizie va lua și ce spune despre Chindia - Rapid 2-2

Victor Angelescu Chindia - Rapid Rapid Superliga
Data publicarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 08:57
Data actualizarii: Sambata 20 Noiembrie 2021, 09:22

Patronul Rapidului a anunțat ședință la club.

Chindia Târgovişte a terminat la egalitate cu Rapid Bucureşti, 2-2 (0-0), vineri seara, pe teren propriu, la Ploieşti, într-in meci din etapa a 16-a a Ligii 1 de fotbal, prima a returului, în ciuda faptului că echipa gazdă a jucat a doua repriză în nouă oameni.

• Au marcat: Neguţ ’53, Popa ’62 / Ilie ’60, Marzouk ‘90

Echipa antrenată de Emil Săndoi a rămas în zece jucători în min. 33, când Laurenţiu Corbu a primit cartonaş roşu pentru fault în postură de ultim apărător la Albert Stahl. În finalul primei reprize, Chindia a mai pierdut un jucător, Tiberiu Căpuşă primind al doilea cartonaş galben.

Victor Angelescu a pistonat pe ideea transmisă la final de Săpunaru: "O evoluție penibilă!"

"O să avem o ședință cu toată lumea de la Rapid dar nu s-a întâmplat nimic grav, ci e un rezultat rușinos prin prisma faptului că am avut doi oameni în plus. Noi am jucat foarte slab în repriza a doua, aproape de penibil. S-a jucat foarte prost și era să pierdem cu doi oameni în plus. Nu meritam nici măcar acest punct. Am făcut niște greșeli individuale foarte mari.

Noi am jucat foarte slab în repriza a doua, aproape de penibil. S-a jucat foarte prost și era să pierdem cu doi oameni în plus. Nu meritam nici măcar acest punct. Am făcut niște greșeli individuale foarte mari. Repet, nu e înmormântare, nu e un capăt de țară. Asta este situația. Dacă am fi fost în locul Chindiei e clar că am fi fost frustrați. Am câștigat un punct în deplasare dar am jucat foarte slab și nu putem să ne bucurăm", a declarat Victor Angelescu, potrivit fanatik.ro.

Deși au jucat o repriză în dublă superioritate numerică, giuleștenii au egalat abia pe final, printr-un gol marcat din ofsaid. Tușierul Sebastian Gheorghe n-a semnalizat, iar centralul Andrei Chivulete a acordat golul.

Chindia venea după trei înfrângeri consecutive pe teren propriu. Rapid e neînvinsă de şase etape, în care are două victorii şi patru egaluri.