Nistor poate fi CAMPION, dar poate sa si RETROGRADEZE in acelasi sezon! Ce spune de DRAMA lui Dinamo: "O sa piarda toate meciurile!"
![Nistor poate fi CAMPION, dar poate sa si RETROGRADEZE in acelasi sezon! Ce spune de DRAMA lui Dinamo: O sa piarda toate meciurile! Dinamo Dan Nistor](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/07/24/image_galleries/705414/nistor-poate-fi-campion-dar-poate-sa-si-retrogradeze-in-acelasi-sezon-ce-spune-de-drama-lui-dinamo-o-sa_1_1_size6.jpg)
Dan Nistor e in continuare atent la situatia de la Dinamo.
Mijlocasul a plecat din Stefan cel Mare in iarna pentru a semna cu Craiova. E aproape de titlu pe Oblemenco. Nistor nu-i da nicio sansa fostei sale echipe in conditiile in care 'cainii' vor trebui sa joace cu juniorii.
"Din ce am auzit, sunt sanse foarte mari ca playoff-ul sa se termine pe teren. In playout este destul de greu, sunt mult mai multe meciuri si ati vazut ce probleme sunt la Dinamo. Vreau ca Dinamo sa nu retrogradeze. E adevarat, s-au facut multe greseli si in trecut. Dinamo nu are ce sa caute in aceasta situatie si sper sa nu mearga in B. Cu juniorii n-au nicio sansa, vor pierde toate meciurile. Dar poate va exista o solutie si se va ingheta playout-ul", a spus Nistor pentru Look Sport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News