"Mi-am ales prost momentul sa vin la Steaua!" Mijlocasul care regreta ca nu a reusit la FCSB face dezvaluiri despre perioada petrecuta in tricoul ros albastru
![Mi-am ales prost momentul sa vin la Steaua! Mijlocasul care regreta ca nu a reusit la FCSB face dezvaluiri despre perioada petrecuta in tricoul ros albastru FCSB Florentin Matei Gigi Becali](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/05/22/image_galleries/701112/mi-am-ales-prost-momentul-sa-vin-la-steaua-mijlocasul-care-regreta-ca-nu-a-reusit-la-fcsb-face-dezvaluiri_size6.jpg)
Nu toata lumea reuseste la FCSB, iar unii jucatori raman cu regrete in ceea ce priveste cariera lor.
Florentin Matei, fotbalistul crescut de FCSB, dar care nu a ajuns sa joace prea multe minute pentru echipa patronata de Gigi Becali, crede ca a ajuns intr-un moment nepotrivit la ros albastri si este convins ca nu a aratat tot ce poate.
"Mi-am ales prost momentul sa vin la Steaua (actuala FCSB). Am fost in Emirate, am terminat contractul acolo si am avut vreo 3-4 luni de vacanta. Apoi am mers la Steaua si am prins numai trei saptamani de pregatire, ca a inceput campionatul foarte repede.", a spus Florentin Matei pentru telekomsport.
Florentin Matei a fost la a doua isprava pentru FCSB, dupa cea din 2010 cand a fost promovat de la echipa a doua. Atunci a jucat in doar doua meciuri, iar in 2019 a jucat in sase partide pentru FCSB.
Nu l-a impresionat pe Gigi Becali, iar acum evolueaza pentru Apollon Limassol, pentru care a inscris si doua goluri. In prezent este cotat la 550 de mii de euro si a reusit sa stranga cinci meciuri pentru nationalele de juniori ale Romaniei.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News