FOTO Gigi Becali, implicat într-un accident rutier! Ionuț Luțu, la volanul bolidului. Prima reacție a patronului FCSB
![Gigi Becali, implicat într-un accident rutier! Ionuț Luțu, la volanul bolidului. Prima reacție a patronului FCSB Gigi Becali](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/11/22/image_galleries/737846/znu-e-vorba-de-conflict-de-interese-ci-de-bani-becali-dezvaluie-motivul-din-spatele-refuzului-lui-hagi_size6.jpg)
Patronul FCSB a fost implicat într-un accident de circulație luni dimineață, pe bulevardul Aviatorilor din capitală. Becali se afla pe scaunul din dreapta al unui bolid condus de Ionuț Luțu.
Conform G4Media, accidentul s-a produs din cauza unui alt șofer, care de altfel a fost testat pozitiv în urma testării etilotest. Aparatul a indicat că acesta avea 0,18mg/l de alcool în aerul expirat.
Accidentul nu s-a soldat cu victime. Chiar și așa, un echipaj SMURD venit la locul accidentului, în imediata apropiere a palatului lui Gigi Becali.
”Sunt bine sănătos. Luțu se afla la volan. Eu nu am nicio pretenție de la șoferul celălalt. Poliția a venit destul de repede.
Omul era speriat, nu știu dacă era băut că nu m-am dus eu la ei. Poliția i-a luat și s-a dus să le ia probe. La mine în mașină Luțu se afla la volan. Eu nu vreau ca omului să i se întâmple vreun dosar penal.. A fost și ploaia asta Eu am plecat apoi acasă. O să îl sun pe Luțu să văd ce au făcut”, a spus Gigi Becali, pentru ProSport.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News