FCSB - FC BASEL 0-1 | Elvetienii au inscris cu 5 minute inainte de finalul partidei! FCSB a avut cea mai mare ocazie a meciului prin Vina! Vezi aici ce s-a intamplat

Data publicarii: Joi 16 Ianuarie 2020, 09:58
Data actualizarii: Joi 16 Ianuarie 2020, 13:27

FCSB a pierdut meciul amical impotriva celor de la FC Basel.

Min 90: Final de meci: FCSB pierde pe finalul partidei dupa un gol senzational marcat de Basel

Min 85: GOL BASEL! Elvetienii inscriu dupa faza superba! Atacantul trupei antrebate de Marcel Koller l-a ridiculizat pe Momcilovic si a inscris cu un sut la coltul lung

• ACUM LIVE VIDEO: FCSB - FC BASEL 0-0 | Coman puea deschide scorul! Basel a irosit o sansa URIASA! Vezi aici tot ce se intampla

Min 70: OCAZIE BASEL! Elvetienii au fost foarte aproape sa inscrie din urma unei lovituri de cap dintr-un corner

Min 55: OCAZIE URIASA FCSB: FCSB executa o lovitura libera de la aproximativ 20 de metri, dar sutul lui Vina trece foarte putin peste poarta elvetienilor

Min 46: A inceput repriza a doua

Cum arata FCSB in repriza a doua: Vlad - Manea, Nedelcu, Filip, Momcilovic - Olaru, Vina, Perianu - Popa, Cristi Dumitru, Nita

Vintila schimba la pauza toata echipa pe care a folosit-o in prima repriza

PAUZA

Min 39: OCAZIE FCSB: Razvan Oaida trimite un sut de la aproximativ 20 de metri, dar mingea trece pe langa poarta elvetienilor

Min 33:OCAZIE MARE FC Basel! Elvetienii suteaza din careu, dar Balgradean retine mingea

Min 30: OCAZIE MARE FCSB! Florinel Coman suteaza de la marginea careului, dar portarul oaspetilor retine mingea

Info: Mirel Radoi asista la partida din aceasta dimineata dintre FCSB si FC Basel

Min 7: Florinel Coman este foarte aproape sa ramana singur cu portarul oaspetilor, insa este deposedat in ultimul moment de defensiva elvetienilor

Min 1: A inceput partida

Click aici pentru a vedea meciul

Echipa de start a FCSB: Balgradean - Cretu, Planic, Cristea, Pantiru - Oaida, Popescu, Morutan - Man, Tanase, Coman
Rezerve: Niga, Vlad, Manea, Nedelcu, Filip, Momcilovic, Vina, Dumitru, Olaru, Perianu, Popa, Adrian Nita

***Tanase acuza probleme medicale minore. Daca nu va putea intra in teren din primul minut, Olaru ii va lua locul in primul 11. FCSB nu are in lot niciun atacant de meserie, dupa ce Tsoumou si Hora au plecat, iar Gnohere a fost declarat disponibil pentru transfer si lasat la Bucuresti.
______________________________________________________________________________________

Echipa antrenata de Bogdan Vintila, FCSB, va disputa astazi de la ora 11:30 primul amical al iernii, imptriva elvetienilor de la FC Basel.

FC Basel, formatie pregatita de Marcel Koller, ocupa locul 2 in campionatul din Elvetia in acest moment, iar cei mai importanti jucatori din lot sunt Kuzmanovic si Van Wolfsinkel.

Meciul va avea loc la Marbella Football Center, loc unde s-a pregatit si Liverpool anul trecut inainte de a castiga trofeul Champions League.

Echipa probabila a FCSB-ului: Balgradeab - Cretu, Planic, Soiledis, Pantiru - Oaida, Filip, Olaru - Man, Coman, Tanase