EXCLUSIV | "Echipa asta n-o mai bate nimeni! Pana in decembrie suntem pe primul loc! Eu radeam cand eram ultimii" Becali anunta ca FCSB reintra in lupta la titlu

Data publicarii: Luni 16 Septembrie 2019, 12:32
Data actualizarii: Luni 16 Septembrie 2019, 12:51

FCSB a castigat cu 1-0 derbyul disputat impotriva Craiovei, in Banie. Juhvel Tsoumou a marcat unicul gol al partidei pe final si i-a dat lovitura de gratie lui Victor Piturca, aflat la primul meci pe banca "leilor".

FCSB a castigat cu 1-0 derbyul de la Craiova cu golul marcat pe final de Juhvel Tsoumou pe final. Formatia ros-albastra are doua victorii la rand in Liga 1 dupa o perioada neagra, iar patronul Gigi Becali anunta ca "FCSB va fi pe primul loc pana in decembrie". El spune ca revenirea FCSB-ului este abia la inceput!

Gigi Becali: "Echipa asta n-o mai bate nimeni! Pana in decembrie vom fi pe locul 1"

"E adevarat ca am o mica bucurie, dar eu lucrurile astea...nu pot sa spun ca le stiam, dar le simteam. Echipa asta a noastra nu are cum sa o bata nimeni! E greu sa o bati! Mai ales peste o luna, cand o sa revina si Man! Popa s-a vazut ca nu a fost in apele lui, nici Hora! Desi trebuie sa spun adevarul, ii felicit si pe ei, pentru ca s-a castigat meciul cu ei pe teren.

Eu v-am mai spus: asteptati si o sa vedeti in luna decembrie. Tot ce s-a facut a fost controlat. Cand toata lumea radea ca suntem pe ultimul loc, si eu radeam de ce spuneau altii. A fost ceva asumat, am jucat cu 4 copii pentru ca voiam sa mergem in grupele Europa League. Era vorba de 15.000.000 euro.

Acum nu ne mai poate bate nimeni!

Pe Viitorul nu am batut-o, cu Viitorul ne-am distrat! Era 1-0 sau 2-1 si noi jucam miuta aproape de careul lor, a stat mingea numai la noi. Aseara, cu Craiova...eu sunt si putin subiectiv acum, dar am vazut ca o repriza am jucat numai noi! Craiova e o echipa buna, nu vreau sa vorbesc, dar o repriza am jucat numai noi. Probabil la pauza s-a luat si Piturca de ei, i-a motivat. Chiar si asa ei nu au avut niciun sut pe poarta!

Noi am avut alte ocazii clare, singuri cu portarul, plus un 11 metri la Coman! Vad ca oamenii nu vad 11 metri la Coman, cand i-a luat si piciorul, i-a bagat si mana in piept, dar il vad pe cel de la Ivan, care s-a impiedicat si a cazut.

Mie imi convine ca sunt toti impotriva mea, ca asa imi da mie Dumnezeu, vine sa ma ajute. Ei nu au ceva impotriva FCSB-ului, ei au ce au cu Becali!

La Viitorul - Gaz Metan vreau un egal, pentru ca eu vreau ca in decembrie sa fim pe primul loc! Nu de Paste, ci in decembrie vreau! De fapt... mai avem 12 meciuri, vreau ca in astea sa urcam pana pe primul loc! Noi avem echipa mare si trebuie sa fim pe primul loc. E adevarat ca avem un meci cu CFR, care e foarte greu. Dar jucam pe National Arena si e foarte greu sa fim invinsi. Mai avem cu Chindia, Clinceni si Dinamo, care sunt foarte usoare! In 10 meciuri o sa luam 30 de puncte!

Echipa e din ce in ce mai puternica, revin si Nedelcu, si Man! Nu se mai atinge nimeni de noi", a spus Gigi Becali la PRO X.