Erik ten Hag sare în apărarea lui Andre Onana după ce englezii l-au făcut praf

Manchester United Andre Onana Erik ten Hag Superliga Erik ten Hag, antrenorul lui Manchester United / Foto: Getty Images
Data publicarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 19:26
Data actualizarii: Joi 30 Noiembrie 2023, 19:25

Andre Onana a gafat în Galatasaray - Manchester United 3-3, iar suporterii "diavolilor roșii" au făcut ravagii pe rețelele social media.

Galatasaray - Manchester United s-au înfruntat în a cincea etapă din grupele UEFA Champions League. La capătul celor 90 de minute, cele două formații au împărțit punctele în urma rezultatului de egalitate.

Erik ten Hag, antrenorul principal al lui Manchester United, a sărit în apărarea lui Andre Onana și a subliniat faptul că e totul în regulă cu portarul englezilor și că nu-l învinovățește nimeni de la club pentru gafa făcută.

"Andre Onana e ok. Cum am spus, nu e vorba de individualism. Bineînțeles, erorile individuale pot face diferența în fotbal și trebuie să îți asumi asta, dar întotdeauna e vorba mai întâi de echipă", a spus Erik ten Hag, citat de jurnalistul Fabrizio Romano.

Englezii fac ravagii după meciul lui Manchester United: "Dați-l afară!"

După meci, suporterii lui Manchester United au răbufnit pe rețelele social media și au tras repede concluzia: "Dați-l afară pe Andre Onana!", a scris un fan pe platforma Twitter/X.

Goalkeeper-ul "diavolior roșii" a gafat din nou în poarta lui Manchester United, iar englezilor le-a sărit muștarul: "El e problema de la Manchester United", a fost un alt mesaj postat pe Twitter.

Comentariile răutăcioase la adresa lui Andre Onana nu s-au oprit. Un alt suporter Manchester United a scris "nu înțeleg cum Onana încă mai e portarul nostru după atâtea gafe".

Galatasaray - Manchester United 3-3

Alejandro Garnacho a deschis scorul în minutul 11, iar șapte minute mai târziu Bruno Fernandes a majorat diferența. Era doar liniștea dinaintea furtunii pentru echipa pregătită de Erik ten Hag.

Hakim Ziyech a înscris pentru Galatasaray, iar în repriza secundă Scott McTominay a marcat golul trei pentru Manchester United, doar că turcii au restabilit egalitatea în nouă minute.

Hakim Ziyech a realizat "dubla" în minutul 62 și a pasat decisiv pentru golul lui Kerem Muhammed Akturkoglu din minutul 71, care a închis tabela de marcaj la 3-3.