CS Mioveni - FCU Craiova 1-0 | Oltenii ratează două ocazii uriașe și se recunosc învinși

FCU Craiova CS Mioveni Superliga CS Mioveni - FCU Craiova, LIVE TEXT de la 18:30! Între nou-promovate
Iosif Pintilie
Data publicarii: Luni 23 August 2021, 15:18
Data actualizarii: Luni 23 August 2021, 20:33

Elevii lui Adrian Mutu au fost bătuți de organizarea excepțională a celor de la CS Mioveni.

FINAL

Min. 90+1: Ratarea fantastică pentru oaspeți! Vieira e lăsat singur cu portarul de o pasă genială a lui Baeten, dar trage pe lângă poartă!

• CS Mioveni - FCU Craiova, LIVE TEXT de la 18:30! Între nou-promovate

Min. 77: Ocazie uriașă pentru olteni! Asamoah centrează în 6 metri, de unde Vieira reia pe lângă poartă dintr-o poziție excelentă.

Min. 74: Ocazie bună pentru gazde! Rusu reia cu capul din 7 metri, dar Mogoșanu are o super intervenție!

Min. 62: Oltenii marcheză, dar golul e anulat pentru offside! La reluare, se vede greșeala mare a arbitrilor!

Min. 46: A început partea secundă!

PAUZĂ

Min. 12: Gool Mioveni! Argeșenii înscriu din penalty, prin Alexandru Buziuc.

Min. 1: A început partida!

ECHIPELE DE START

CS MIOVENI: Ducan - Garutti, Scarlatache, Balaur - Rădescu, Panait, Dumitriu, Șerbănică - Toma, Rusu, Buziuc REZERVE: Preda, Oancea, Burnea, Vereș, Dat, Coșereanu, Sanoh, An. Cristea, Massaro

ANTRENOR: Alexandru Pelici

FCU CRAIOVA: Mogoșanu - Negru, Kovacic, Gajic, Huyghebaert - Asamoah, D. Albu, Pop - Sidibe, Hugo Viera, Baeten REZERVE: Popa, Machado, Diallo, Paramatti, Bușu, Ondaan, Durmen, Raicea, Bălan

ANTRENOR: Adrian Mutu

Adrian Mutu și echipa sa se deplasează kla Mioveni pentru duelul cu echipa locală, în etapa a șasea a campionatului intern. Meciul va reprezenta prima întâlnire directă dintre Alexandru Pelici și Adrian Mutu, la nivelul băncilor tehnice.

Mioveni este pe 10 în campionat, cu șase puncte, în timp ce FCU Craiova etse pe locul 8, cu șapte puncte obținute în șase etape. În sezonul precedent de divizie secundă, ambele echipe și-au trecut în cont câte o victorie, iar un duel s-a terminat la egalitate.

Ultimul meci dintre cele două a fost unul mai mult decât sspectaculor. Pe 30 aprilie 2021, în playoff-ul diviziei secunde, FCU Craiova și CS Mioveni erau actorii principali ai unui meci cu șase goluri, câștigat de Craiova cu 4-2. Blănaru a deschis scorul în minutul 2, ca mai apoi toate golurile să fie marcate după pauză.