AS Roma diego maradona Napoli Superliga Au CALCAT-O in picioare pe Roma in meciul jucat pentru memoria lui Maradona! Napoli a bagat-o in stare de ALERTA pe AS Roma: 4-0
Data publicarii: Luni 30 Noiembrie 2020, 00:01
Data actualizarii: Luni 30 Noiembrie 2020, 00:02

Napoli a reusit un rezultat soc in fata Romei!

Neinvinsa pe teren in acest sezon, Roma a cazut urat pe San Paolo. Napoli a castigat cu 4-0! Pana la pauza, capitanul Insigne a marcat. La reluare, echipa lui Gattuso s-a dezlantuit. Fabian Ruiz a facut 2-0 in minutul 64, apoi Mertens si Politano au completat drama adversarei CFR-ului din Europa League.

Cu victoria de duminica seara, Napoli o egaleaza pe Roma si ajunge la 17 puncte, 6 sub liderul Milan.

Roma a pierduse o singura data de la startul sezonului, 0-3 la masa verde cu Verona, meci care pe gazon fusese 0-0.

La meciul cu Roma, jucatorii lui Napoli au purtat tricouri speciale, in memoria lui Maradona. De asemenea, in minutul 10 jocul s-a oprit si jucatorii ambelor echipe au inceput sa aplaude. Inaintea startului partidei, Insigne a depus buchete de flori in fata imaginilor cu Maradona postate in tribunele stadionului San Paolo.