Adrian Mititelu jr. ironizează campioana CFR. Reacția de la finalul meciului FCU - CFR Cluj 3-1

adrian mititelu jr cfr FCU - CFR Cluj Superliga
Data publicarii: Duminica 24 Iulie 2022, 20:41
Data actualizarii: Duminica 24 Iulie 2022, 20:49

FCU Craiova a făcut un meci mare reuşind să învingă, duminică, CFR Cluj cu scorul de 3-1, într-un meci contând pentru etapa a doua a Superligii.

Adrian Mititelu jr a făcut un pas în spate de când tatăl său, Adrian Mititelu, a ieșit din închisoare. Fiul omului de afaceri a savurat la maximum însă victoria din partida cu CFR Cluj, scor 3-1, pe teren propriu, duminică, într-un meci din runda a doua.

„Doar așa poți bate campioana! Surclasând-o ! Lecție de fotbal”, a scris Adrian Mititelu jr, pe rețele de socializare.

Meciul s-a disputat la o temperatură de aproximativ 40 de grade Celsius, iar arbitrul Andrei Chivulete a acordat câte două pauze de hidratare în fiecare repriză.

FC U Craiova a început mai bine și a avut o primă ocazie în minutul 8, când Radu Negru a fost blocat în ultimul moment de Bălgrădean. CFR Cluj a dat rapid replica și a deschis scorul în minutul 14, când Păun l-a găsit excelent în careu pe Deac, iar veteranul ardelenilor a marcat cu o scăriță.

Cu Marius Croitoru în tribune, suspendat, oltenii au egalat în minutul 32. Bauza a reușit o cursă excelentă în flancul drept și a pasat perfect pentru Van Durmen, care l-a învins pe Bălgrădean.

Petrescu a făcut două schimbări la pauză, însă a încasat gol după doar 40 de secunde. Faza a plecat de la același Bauza, care a iuțit jocul în flancul drept pentru Negru. Fundașul a centrat în careu, iar Compagno a înscris pentru 2-1 din șase metri.

După trecerea în avantaj, tot FC U Craiova a fost mai periculoasă, iar scorul final a fost stabilit de Van Durmen, care a reușit dubla, în minutul 72. Achim a executat rapid o lovitură liberă și l-a găsit liber pe belgian, care a înscris cu un șut pe lângă Bălgrădean.

S-a terminat 3-1, iar FC U Craiova obține primele puncet din acest sezon. De partea cealaltă, CFR Cluj pierde pentru prima dată în aceast sezon și are golaveraj negativ: 2-3.