CFR Cluj n-a mișcat în fața echipei lui Mititelu. Ce explicație a găsit un jucător al campioanei

CFR Cluj Craiova FCU Craiova - CFR Cluj mititelu Superliga
Data publicarii: Duminica 24 Iulie 2022, 18:47
Data actualizarii: Duminica 24 Iulie 2022, 18:57

FCU Craiova - CFR Cluj 3-1.  CFR Cluj are în acest debut de sezon două victorii, două egaluri şi un două eşecuri în cele şase meciuri oficiale disputate în trei competiţii, Superligă, Supercupa României şi preliminariile cupelor europene.

FCU Craiova 1948 a oferit surpriza startului de campionat reuşind să învingă, duminică, pe CFR Cluj cu scorul de 3-1, într-un meci contând pentru etapa a doua a Superligii

Deac a deschis scorul la Craiova, pentru CFR, în minutul 14, dar reacţia gazdelor a fost foarte bună şi van Durmen a egalat în minutul 32, din pasa excelentă a lui Juan Bauza. În startul reprizei secunde Bălgrădean a respins la Baeten, însă Compagno a fost pe fază şi a înscris al doilea gol al craiovenilor (min. 46).

Adiță Păun, atacantul campioanei, a vorbit la finalul partidei.

"Nu am fost pregătiți astăzi, chiar dacă știam ce ne așteaptă. Cei de la Craiova au repus mingea repede în joc la golul trei și ne-au surprins. Pot să spun că mă simt foarte bine, mă bucur că am reușit să leg mai multe partide. Degeaba mă simt eu bine dacă nu avem rezultate, asta mă afectează.

Cea mai importantă e echipa și-mi pare rău că nu am reușit astăzi să învingem. Cred că e prima dată pentru mine de când joc fotbal la asemenea nivel să fie așa cald, dar asta nu e o scuză, pentru că și cei de la Craiova au jucat în aceleași condiții", a declarat Adiță Păun, potrivit Digi Sport.