Viitorul 1-4 FCSB | FCSB este noul lider al campionatului! Super executie a lui Rusescu

Steaua FC Viitorul FCSB Liga I Nicolae Dica Superliga ACUM LIVE Viitorul 0-0 FCSB | Viitorul ramane in 10 oameni din minutul 4! Coman loveste bara direct din corner
Data publicarii: Duminica 26 August 2018, 19:37
Data actualizarii: Duminica 26 August 2018, 23:33

FINAL Viitorul 1-4 FCSB

Fazele meciului

• ACUM LIVE Viitorul 0-0 FCSB | Viitorul ramane in 10 oameni din minutul 4! Ocazie imensa ratata de Rusescu

FINAL DE MECI LA OVIDIU - Coman, Man, Benzar si Rusescu aduc o victorie de proportii pentru FCSB inainte de meciul decisiv din Europa League cu Rapid Viena.

MIN 90 - GOL FCSSB - Raul Rusescu inscrie primul gol de la revenirea la FCSB. Super gol inscris de fostul fotbalist de la Sevilla.

MIN 88 - OCAZIE FCSB - Buzbuchi ii refuza dubla lui Daniel Benzar

MIN 83 - GOL FCSB - Daniel Benzar inscrie cu poarta goala dupa pasa lui Jakolis.

MIN 77 - CARTONAS GALBEN - Junior Morais primeste galben dupa un fault dur. Qaka primeste si el galben pentru proteste.

MIN 74 - OCAZIE VIITORUL - Reflex de zile mari din partea lui Vlad la sutul periculos al lui Ianis Hagi.

MIN 73 - SCHIMBARE FCSB - Intra Daniel Benzar in locul lui Florin Tanase

MIN 71 - GOL VIITORUL - Vana inscrie cu un super lob din pasa lui Ianis Hagi.

MIN 69 - CARTONAS GALBEN - Ovidiu Popescu primeste galben dupa un fault asupra lui Houri

MIN 65 - SCHIMBARE VIITORUL - Iese Dragus si intra Houri.

MIN 64 - SCHIMBARE FCSB - Iese Balgradean din cauza problemelor fizice si intra Andrei Vlad.

MIN 56 - OCAZIE FCSB! Ocazie imensa pentru Denis Man. Sut din careu, dar Buzbuchi respinge in corner.

MIN 52 - GOL FCSB! Denis Man majoreaza avantajul oaspetilor dupa o combinatie cu Rusescu.

SCHIMBARE LA FCSB - Coman iese si intra Morutan.

PAUZA LA OVIDIU - VIITORUL 0-1 FCSB, iar echipa lui Hagi evolueaza in 10 oameni inca din minutul 4 dupa eliminarea lui Ghita.

MIN 45 - GOL FCSB - Florinel Coman inscrie dupa o faza creata de Raul Rusescu . Misiune dificila pentru Viitorul.

MIN 42 - OCAZIE VIITORUL - Tudor Baluta trimite peste poarta lui Balgradean chiar din fata portii.

MIN 30 - ACCIDENTARE VIITORUL - Portarul gazdelor a suferit o accidentare horror. Intra Buzbuchi.

MIN 18 - OCAZIE FCSB - Florinel Coman trimite in bara din corner, iar apoi Ovidiu Popescu trimite un sut foarte puternic de la distanta.

MIN 14 - SCHIMBARE VIITORUL - Iese Matan si intra Robert Boboc. Cel schimbat a primit si cartonas galben pentru tragere de timp.

MIN 8 - CARTONAS GALBEN - Filip primeste galben dupa o interventie asupra lui Hagi

MIN 5 - CARTONAS ROSU - Virgil Ghita primeste cartonas rosu dupa un fault asupra lui Florinel Coman.

MIN 4 - OCAZIE FCSB - Ocazie uriasa de gol pentru FCSB. Lobul incercat de Rusescu nu a intrat insa in poarta.

Echipele de start

Viitorul: Cojocaru - Mailson, Tiru, Ghita, De Nooijer - Baluta, Ciobanu, Vina - Ianis Hagi, Dragus, Matan
Rezerve: Buzbuchi, Luchin, Vodut, Achim, Boboc, Artean, Houri

FCSB: Balgradean - Jakolis, Nedelcu, Filip, Morais - Qaka, Ov. Popescu - Man, Tanase, Coman - Rusescu
Rezerve: Vlad, Planic, R. Benzar, D. Benzar, Al. Stan, Roman, Morutan

Viitorul si FCSB se intalnesc in aceasta seara la Ovidiu, de la 21:00. Echipa lui Gica Hagi vine dupa o victorie in fata Mediasului, scor 2-0, in timp ce formatia lui Dica a trecut in etapa trecuta de Sepsi cu acelasi scor.

La mijlocul saptamanii, FCSB a pierdut cu 1-3 la Viena, in fata lui Rapid, in Play Off-ul Europa League.