HERMANNSTADT - CHINDIA TARGOVISTE 2-1 | Echipa din Sibiu urca pe 9, Chindia coboara pe 12! Targoviste a ratat incredibil la ultima faza a meciului

Liga 1 FC Botosani Poli Iasi Superliga
Live Blog
Liga 1 | Etapa a 8-a
Data publicarii: Duminica 01 Septembrie 2019, 16:30
Data actualizarii: Duminica 01 Septembrie 2019, 19:53

COMENTAM IMPREUNA CELE MAI IMPORTANTE MOMENTE ALE ETAPEI A 8-A DIN LIGA 1!

16:32 01 Sep

HERMANNSTADT - CHINDIA TARGOVISTE

Min 90+3. Chindia rateaza incredibil la ultima faza a meciului! Balonul trece pe langa poarta si arbitrul fluiera!
Min 75. GOOOL HERMANNSTADT!
Sibienii trec din nou in avantaj, odata cu reusita lui Debeljuh!
Min 48. GOOOL CHINDIA! Florea, introdus la pauza, inscrie la doar doua minute dupa intrarea pe teren!
Min 17. GOOOL HERMANNSTADT!
Petrisor Petrescu inscrie dupa o greseala in defensiva Chindiei!
Min 1.
A inceput partida!

ECHIPELE DE START:

Hermannstadt: Emanuel Novo - Matel, Viera, Luchin, Oprut - Romario, Caiado - Petrescu, Joalisson, Codrea - Yazalde

Chindia: Aioani - Dumitrascu, Leca, Benga, Martac - Rata, Bic - Serban, Mihai, Negut - Vodut
15:00 31 Aug

GAZ METAN MEDIAS - POLI IASI

Gaz Metan Medias continua seria meciurilor fara infrangere in acest inceput de sezon!

Min 73. GOOOL GAZ METAN! Mediasul intoarce scorul in 16 minute! Bus aduce Gaz Metan in avantaj!
Min 67. GOOOL GAZ METAN!
Chamed egaleaza cu un sut perfect din lovitura libera!
Min 57. GOOOL GAZ METAN!
Doar 5 minute se bucura iesenii de avantajul de doua goluri. Arbitrul dicteaza penalty pentru medieseni, iar Marius Constantin inscrie!
Min 52. GOOOL POLI IASI!
Balan face dubla din penalty!
Min 49. GOOOL POLI IASI!
Balan inscrie inca din startul reprizei secunde!

Gaz Metan:
Plesca - R. Romeo, M. Constantin, Larie, Velisar - Droppa, Fofana, Olaru - Ely Fernandes, Sg. Bus, Cardoso
Rezerve: Batista, R. Popa, N. Rosu, Diakota, Chamed, St. Draghici, Sanoh

Poli Iasi:
Rusu - Gallego, Frasinescu, Mihalache, A. Radu - Breeveld, Loshaj - Hatiegan, Passaglia, Horsia - Ad. Balan
Rezerve: Cobrea, Albis, Birnoi, A. Cristea, Badic, Platini, Onea

\

19:54 30 Aug

FC VOLUNTARI 1-2 UNIVERSITATEA CRAIOVA

Min 86. GOOOL CRAIOVA! Mihai Roman inscrie cu capul!

Min 64.
Penalty ratat pentru Craiova! Cicaldau trimite foarte slab iar Ramniceanu prinde mingea!

Min 55. ROSU!
Tiru este eliminat dupa o lovitura cu cotul a lui Tira.

Min 46. GOL CRAIOVA!
Centrarea in fata portii a lui Barbut, Mihaila reia si inscrie!

Min 32. Prima schimbare la Craiova vine rapid - Markovic este inlocuit cu Roman.

Min 16. GOL VOLUNTARI
!
Ebralidze profita de o gafa uriasa a lui Bancu si inscrie cu un sut din careu.

FC Voluntari:

Rimniceanu - Ricardinho, Rodriguez, Balaur, Kocic - Capatina, Gorobsov, Gheorghe - Costin, Tira, Ebralidze
Rezerve: Mitrev, Vlad, Armas, Harrer, Bortoneanu, Deac, Benzar

Universitatea Craiova:
Pigliacelli - Martic, Balasa, Acka, Bancu - Ivanov, Qaka, Cicaldau - Barbut, Markovic, Mihaila
Rezerve: Roman, Vatajelu, Ionita II, Petre, Mateiu, Ferreira, Popescu

17:09 30 Aug

FC BOTOSANI 2-2 ACADEMICA CLINCENI

Min 45+1. GOL ACADEMICA CLINCENI! Vojtus profita de o greseala a unui adversar si trimite un sut din prima in diagonala si il invinge pe Pap.
Min 36. GOL ACADEMICA CLINCENI!
Buziuc reuseste sa inscrie si sa reduca diferenta inainte de pauza!
Min 26. GOL BOTOSANI!
Ofosu mareste avantajul moldovenilor!
Min 4. GOL BOTOSANI!
Tiganasu deschide scorul cu un sut din unghi, mingea loveste si bara inainte sa intre poarta.