Sperante pentru retur: Kristiansand 26-22 SCM Craiova, mansa tur a finalei Cupei EHF! Oltencele joaca returul pe teren propriu pot fi prima echipa care castiga un trofeu european

live kristiansand scm craiova finala cupa ehf kristiansand scm craiova kristiansand scm craiova finala cupa ehf rezultat kristiansand scm craiova Handbal
Data publicarii: Sambata 05 Mai 2018, 17:08
Data actualizarii: Sambata 05 Mai 2018, 19:35

Kristiansand - SCM Craiova, mansa tur a finalei Cupei EHF, ora 18:00.

Min 60 Kristiansand se impune cu 26 - 22. Returul va avea loc la vinerea viitoare, la Craiova.
Min 51
SCM Craiova se apropie la doar un gol cu mai putin de 10 minute inainte de final: 19-18
Min 41
Si repriza a doua se desfasoara dupa aceleasi coordonate: gazdele conduc cu 16-14

Min 30
Kristiansand conduce cu 12-10 la pauza.
Min 27 Norvegiencele se distanteaza: 11-7 cu mai putin de patru minute inainte de finalul primei reprize.
Min 18
Inceput strans de meci! 6-6 dupa 18 minute, dupa ce gazdele au condus cu 4-2.

SCM Craiova poate fi prima echipa din Romania care castiga un trofeu european in 2018 la handbal. CSM Bucuresti o poate urma, fiind calificata in Final Four-ul Ligii Campionilor.

SCM Craiova joaca prima mansa in deplasare, in Norvegia, si are statut de outsider in aceasta finala. Oltencele sunt de revelatia acestei stagiuni europene.

SCM Craiova intalneste insa un adversar care joaca perfect pe teren propriu. Kristiansand Vipers a pierdut un singur meci acasa in actuala campanie europeana, confruntarea cu Issy Paris din faza grupelor.