CALIFICAREEEEE! SCM Craiova se califica in finala Cupei EHF dupa un gol cu 6 secunde inainte de final!

scm craiova Cupa EHF Handbal
Data publicarii: Sambata 14 Aprilie 2018, 17:57
Data actualizarii: Sambata 14 Aprilie 2018, 19:35

SCM Craiova a invins in tur cu 23-22 in deplasare.

LIVESCORE: SCM CRAIOVA 18-18 KASTAMONU

SCM Craiova e in finala Cupei EHF! Ultimul gol al Craiovei a venit cu 6 secunde inainte de final astfel ca cei de la Kastamonu nu au mai avut atacul ce le putea duce in finala!

Prima finala din istoria Olteniei este la 60 de minute distanta! Dupa victoria cu 23-22 din tur, handbalistele de la SCM sunt favorite la accederea in ultimul act din Cupa EHF. La partida de la Craiova asista 4.000 de oameni!

SCM Craiova este favorita dupa succesul din deplasare si poate juca finala cu Kristiansand, cea care a distrus-o pe Viborg pe propriul teren cu 29 la 23, dupa ce in tur Viborg castigase cu 34 la 31.

Duminica va avea loc si a doua mansa din sferturile Champions League. CSM Bucuresti are un avantaj considerabil fata de Metz, de 13 goluri.