Gheorghe Tadici, in stare GRAVA din cauza noului coronavirus! Dezvaluiri INCREDIBILE de pe patul de spital!
![Gheorghe Tadici, in stare GRAVA din cauza noului coronavirus! Dezvaluiri INCREDIBILE de pe patul de spital! Gheorghe Tadici coronavirus Handbal Liga Florilor](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/10/11/image_galleries/710671/gheorghe-tadici-in-stare-grava-din-cauza-noului-coronavirus-dezvaluiri-incredibile-de-pe-patul-de-spital_size6.jpg)
Gheorghe Tadici a fost infectat cu noul coronavirus.
Cunoscutul antrenor de handbal a vorbit de pe patul de spital despre cum a fost ultima perioada a vietii sale.
Tehnicianul in varsta de 68 de ani, care este cel mai batran antrenor din campionatul Romaniei, a declarat ca nu stie de unde a luat Covid-19, dar ca s-a simtit extrem de rau.
"Astazi este prima zi in care pot sa vorbesc. Au fost cateva zile foarte grele, am fost in perfuzii din 4 in 4 ore. Am primit anticoagulante si tot felul de injectii si antibiotice.
Nu ai de unde sa stii de unde vine. In plus, am avut si 10 fete bolnave. Vreo 7-8 si-au mai revenit, doua inca se mai resimt", a povestit Tadici, potrivit Prosport.
Din handbalul romanesc a fost depistata pozitiv cu noul coronavirus si Cristina Neagu, care a ratat meciul celor de la CSM Bucuresti cu Vipers Kristiansand din Liga Campionilor.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News