Un mijlocas de la Bayern Munchen se implica direct in lupta cu pandemia! Jucatorul lucreaza ca voluntar la Crucea Rosie
![Un mijlocas de la Bayern Munchen se implica direct in lupta cu pandemia! Jucatorul lucreaza ca voluntar la Crucea Rosie Javi Martinez Bayern Munchen coronavirus](https://res.sport.ro/assets/sport/2020/03/29/image_galleries/697848/un-mijlocas-de-la-bayern-munchen-se-implica-direct-in-lupta-cu-pandemia-jucatorul-lucreaza-ca-voluntar_size6.jpg)
Tot mai multi oameni din lumea fotbalului se implica in lupta cu pandemia de coronavirus.
Javi Martinez, mijlocasul lui Bayern Munchen, a decis sa isi ofere ajutorul in perioada de criza provocata de Covid-19. Astfel, fotbalistul a primit acordul clubului si s-a oferit voluntar pentru a livra alimente, medicamente si alte lucruri necesare batranilor care nu-si pot parasi locuintele.
Jucatorul lucreaza pentru Crucea Rosie in cartierul in care locuieste, Grunwald. Acestea alearga, echipat corespunzator, din usa in usa pentru a le livra batranilor cele necesare. Conducere Organizatiei i-a transmis un mesaj public de multumire mijlocasului de la Bayern Munchen.
"Am dori sa-i multumim lui Javi Martinez pentru sprijinul acordat ieri in turul nostru de cumparaturi din Grunwald. A fost o placere uriasa sa colaboram si asteptam cu nerabdare sa il vedem din nou in actiune ca parte a serviciului nostru medical regulat pe Allianz Arena", a transmis Organizatia pe contul sau de Instagram.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News