VIDEO Spartak Moscova - Leicester 3-4 ! Spectacol la Moscova, Patson Daka marchează patru goluri și obține cele trei puncte

Spartak Moscova Europa League Leicester Europa League
Data publicarii: Miercuri 20 Octombrie 2021, 16:11
Data actualizarii: Joi 21 Octombrie 2021, 08:04

Leicester City s-a impus cu 4-3 împotriva celor de la Spartak Moscova.

Din articol

Spartak Moscova - Leicester City 3-4

Leicester City obține victoria- în meciul cu Spartak Moscova, 4-3, din a treia rundă din Grupa C din Europa League. Patson Daka a fost eroul englezilor. Atacantul lui Brendan Rodgers a marcat patru goluri și a obținut trei puncte cruciale pentru calificarea în primăvara europeană.

Final.

Min. 85: Gol Spartak Moscova! Promes pătrunde în careul englezilor și îi pasează ideal lui Sobolev, iar atacantul reduce din diferență.

Min. 78: Gol Leicester! Patson Daka marchează al patrulea gol al partidei, după o pasă primită de la Maddison.

Min. 53: Gol Leicester! Tielemans îl angajează perfect pe Patson, iar atacantul lui Brendan Rodgers reușește hatrick-ul în doar 9 minute de joc.

Min. 47: Gol Leicester! Atacanții lui Leicester au aceeași combinație reușită și la golul doi, iar Patson punctează pentru a doua oară.

Min. 45: Gol Leicester! Elevii lui Brendan Rodgers își revin rapid, iar în doar un minut, Iheanacho îl lansează pe Patson, care punctează la ultima fază a primei reprize.

Min. 44: Gol Spartak Moscova! Rușii dau lovitura înainte de pauză și își măresc avantajul. Moses îi fură mingea lui Soyuncu și îi pasează ideal Larssson, care înscrie.

Min. 13: Ocazie Leicester! Englezii puteau egala rapid, dar Evans nu nimerește spațiul porții dintr-o poziție ideală.

Min 11: Gol Spartak Moscova! Sobolev încearcă șutul din interiorul careului, dar Soumare deviază nefericit, iar execuția îl învinge pe Schmeichel.

Min. 1: A început meciul.

Echipele de start

Spartak Moscova: Maksimenko - Rasskazov, Gigot, Dzhikiya - Moses, Zobnin, Litvinov, Lucas - Bakaev, Sobolev, Larsson

Leicester City: Schmeichel - Amartey, Evans, Soyuncu - Pereira, Soumare, Tielemans, Thomas - Maddison - Iheanacho, Daka

Spartak Moscova și Leicester se întâlnesc în etapa a trei a grupelor din Europa League, marți, de la ora 17:30.

Spartak Moscova ocupă locul doi în Grupa C și are nevoie de victorie astăzi dacă vrea să păstreze șanse la prima poziție, care o duce mai departe în optimile de finală ale competiției.

De parcea cea laltă, Leicester stă și mai prost în clasament. Englezii ocupă ultima poziție în grupă, cu doar un puct, obținut în urma rezultatului de egalitate scos pe teren propriu, cu Napoli, scor 1-1.