PSG amiens Franta Meci DEMENT in Ligue 1! Dupa o REVENIRE FANTASTICA, PSG scapa victoria printre degete intr-o partida cu 8 goluri! Ce s-a intamplat si cum s-au marcat golurile
Data publicarii: Sambata 15 Februarie 2020, 20:11
Data actualizarii: Sambata 15 Februarie 2020, 20:45

PSG si Amiens s-au intalnit in etapa 25 din Ligue 1.

Cele doua formatii franceze au oferit un meci spectaculos sambata seara in campionatul Frantei.

PSG a inceput foarte slab partida impotriva penultimei clasate. Amiens a deschis scorul in minutul 5, prin Guirassy.

Dupa ce a oferit pasa decisiva la primul gol al meciului, Kakuta reuseste sa marcheze in minutul 29.

Diabate a dus scorul la 3-0 in minutul 40.

PSG a reusit sa inscrie prin Herrera chiar inainte de pauza. Kouassi a redus din diferenta in minutul 60 al partidei.

Acelasi Kouassi a marcat pentru 3-3, 5 minute mai tarziu.

Cu un sfert de ora inainte de finalul partidei, Icardi si-a trecut si el numele pe lista marcatorilor si a dus scorul la 4-3 in favoarea lui PSG.