Faza MINUNATA din care Neymar a marcat pentru PSG in derby-ul cu Monaco! Meci SUPERB la Paris: 3-3

Neymar PSG Franta Faza MINUNATA din care Neymar a marcat pentru PSG in derby-ul cu Monaco! VIDEO
Data publicarii: Duminica 12 Ianuarie 2020, 22:15
Data actualizarii: Luni 13 Ianuarie 2020, 00:25

Neymar a avut nevoie de doar doua minute pentru a marca impotriva lui Monaco!

Brazilianul a inscris dupa o faza superba pe care tot el a pornit-o in banda stanga. Mingea a mai trecut pe la Verratti si Mbappe inainte sa ajunga din nou la Neymar, care a marcat la coltul scurt. Assistul lui Verratti: de 5 stele!

Avansul lui PSG n-a tinut decat 4 minute. Gelson Martins a egalat in minutul 7, apoi Ben Yedder a adus-o pe Monaco in fata dupa 13 minute!

Pana la pauza s-a mai marcat de doua ori. PSG a intrat la cabine cu 2-1 dupa autogolul lui Ballo (24) si reusita din penalty a lui Neymar (42). N-a fost tot. In partea a doua, Monaco a dat lovitura pe Parc des Princes prin Slimani (70). S-a terminat 3-3 in derby-ul zilei din Ligue 1.