Marius Ștefănescu, furios la finalul meciului cu Farul: "N-avem nicio șansă!" De ce a rămas la vestiare după pauză

marius stefanescu Farul Constanta Sepsi OSK Sfantu Gheorghe Fotbal intern Marius Ștefănescu, fotbalistul lui Sepsi / Foto: Sport Pictures
Data publicarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 23:28
Data actualizarii: Vineri 05 Aprilie 2024, 23:35

Sepsi OSK Sfântu Gheorghe a controlat partida cu Farul, însă nu a reușit să se impună în ciuda faptului că a trimis mingea în poartă de trei ori.

Duelul dintre Sepsi și Farul Constanța s-a încheiat la egalitate, scor 1-1, iar covăsnenii au criticat arbitrajul după ce două dintre goluri le-au fost anulate.

La finalul meciului, Marius Ștefănescu l-a invitat pe arbitrul Andrei Chivulete să se uite la reluarea partidei pentru a vedea și el faulturile pe care le-a omis pe gazon.

• Marius Ștefănescu, jucător la Sepsi OSK/sursa foto: Imago

"La primul gol al lor am fost faultat la jumătatea terenului, arbitrul a spus că nu se dă pentru așa ceva, poate vede și el faza după meci, în teren nu prea vede.

La golul marcat de Oroian nu știu dacă a fost fault. Per total am fost dezavantajați în această seară, rezultatul nu ne mulțumește deloc.

Nicio echipă nu își dorea rezultatul ăsta, dar este totuși un punct, chiar dacă nu ne mulțumește. O să ne batem în continuare, dar cu asemenea arbitraje nu avem nicio șansă", a spus Marius Ștefănescu, la Digisport.

Ștefănescu a explicat de ce a rămas la vestiare

Marius Ștefănescu nu s-a mai întors de la vestiare, locul său în teren fiind luat de Gabriel Debeljuh.

"Am ieșit la pauză, am simțit ceva la șold și am spus să nu mă risc", a spus jucătorul lui Sepsi.