"Du-te, bă, băiatule!" Faza de la meciul lui Dinamo care l-a scos din minți pe Vasile Miriuță

Vasile Miriuta Dinamo Fotbal intern Vasile Miriuță
Data publicarii: Marti 09 Aprilie 2024, 09:17
Data actualizarii: Marti 09 Aprilie 2024, 09:39

Oțelul Galați a obținut o victorie dramatică în prelungiri împotriva echipei Dinamo București, scor 1-0, luni seara, în etapa a treia din play-out-ul Superligii.

Meciul a fost echilibrat, ambele echipe având șanse de a marca. Golul victoriei moldovenilor a venit în prelungiri, când Răzvan Tănasă a finalizat un contraatac rapid al echipei sale.

După meci, Vasile Miriuță a criticat prestația lui Iglesias, jucătorul echipei Dinamo, considerând că acesta nu a făcut suficient pentru a bloca șutul lui Tănasă.

"Uite la ultima fază. Faci sacrificii. Iglesias. Uită-te la faza asta. Pai, du-te, băiatule, în alunecare. Du-te la sacrificiu și blochează șutul. Dacă ai făcut sprint 60 de metri, te duci și la sacrificiu. Du-te în alunecare. Bate lovituri libere, dacă ești decar, atunci", a spus Miriuță la Primasport.

Victoria obținută de Oțelul Galați o propulsează pe locul 3 în clasamentul play-out-ului, cu 26 de puncte, în timp ce Dinamo se află pe locul 9, cu 16 puncte.