THRILLER pentru campioana Europei! LewanGOLski a trebuit sa marcheze de 4 ori pentru ca Bayern sa castige

Bayern Munchen Robert Lewandowski Fotbal extern THRILLER pentru campioana Europei! LewanGOLski a marcat de PATRU ori pentru a aduce victoria!
Data publicarii: Duminica 04 Octombrie 2020, 21:15
Data actualizarii: Luni 05 Octombrie 2020, 01:26

Bayern Munchen a batut-o cu 4-3 pe Hertha intr-un meci nebun!

Supercampioana din Bundesliga parea sa aiba meciul in mana, dupa ce in minutul 51 avea 2-0 pe tabela. Hertha a continuat sa fie increzatoare in sansele ei, iar in minutul 59 a marcat golul de 1-2.

A urmat reusita de 2-2 a Berlinului, ca mai apoi Lewandowski sa o aduca pe Bayern in avantaj in minutul 85, reusind hattrickul. A urmat un final halucinant, in care Hertha a egalat, dar o greseala individuala a fundasului Mittelstadt a produs un penalty pentru Bayern in minutul 92.

• THRILLER pentru campioana Europei! LewanGOLski a marcat de PATRU ori pentru a aduce victoria!

Lewandowski a executat de la punctul cu var, aducandu-i lui Bayern a doua victorie din acest sezon. Polonezul are 5 goluri si doua pase decisive in 3 meciuri.