VIDEO Remontada a la Cristiano Ronaldo! Dubla portughezului a adus un trofeu important pentru Al Nassr, după un meci cu trei eliminați

Cristiano Ronaldo Al Hilal al nassr Fotbal extern
Data publicarii: Sambata 12 August 2023, 20:56
Data actualizarii: Sambata 12 August 2023, 21:06

Al Hilal și Al Nassr s-au confruntat în finala Arab Club Champions Cup, într-un meci disputat pe King Fahd International Stadium.

Al Nassr s-a impus cu scorul 2-1, câștigătoarea trofeului stabilindu-se după reprizele de prelungire.

Cristiano Ronaldo, decisiv pentru Al Nassr

Al Hilal a deschis scorul în minutul 51, după reușita lui Michael. Oaspeții au rămas în inferioritate numerică în minutul 71, iar trei minute mai târziu, Cristiano Ronaldo a restabilit egalitatea pe tabela de marcaj.

A urmat o nouă eliminare pentru Al Nassr și un gol al starului portughez, anulat după analiza arbitrajului video.

Lovitura de grație a dat-o Cristino Ronaldo în minutul 98, iar Al Nassr a câștigat Arab Club Champions Cup, chiar dacă a mai avut un jucător eliminat, în minutul 103.