Fotbal extern

FOC in derby-ul din Istanbul!!! NEBUNIE pe strazi! Galatasaray a batut-o acasa pe Fenerbahce pentru prima data dupa 21 de ani! Ce s-a intamplat pe stadion

Galatasaray a castigat cu 3-1 pe Sukru Saracoglu si o lasa pe marea rivala cu 7 puncte in urma!

Data publicarii: Duminica 23 Februarie 2020, 21:25
Data actualizarii: Duminica 23 Februarie 2020, 21:25

Galatasaray nu mai batuse pe terenul lui Fenerbahce de 21 de ani, cand Hagi si Popescu jucau la Istanbul. Si Fenerbahce avea un roman, pe Viorel Moldovan, care a si marcat in partida pierduta de Fener cu 2-1 in 1999.

Kruse a deschis scorul in derby-ul de azi, din penalty, in minutul 21. Donk a egalat inainte de pauza (40), iar meciul a explodat in partea a doua. Eliminari, goluri si incidente in tribune! Falcao, din lovitura de la 11 metri, si Onyekuru, in minutul 7 de prelungiri, au marcat pentru o victorie istorica a lui Galatasaray. In cartierele dominate de fanii Galatasaray, petrecerea e in toi!

Revenit dupa accidentarea suferita in toamna, Florin Andone a prins banca lui Galatasaray, insa n-a jucat niciun minut.

In partea a doua a jocului Turuc si Belhanda au vazut cartonase rosii.