Cristian Chivu, prima înfrângeredin UEFA Youth League! Inter a pierdut duelul cu Real Madrid, dar merge mai departe în competiție

Cristian Chivu UEFA Youth League Fotbal extern Cristian Chivu a implinit 38 de ani! Care este cel mai mare regret al carierei pentru fostul capitan al nationalei
Iosif Pintilie
Data publicarii: Marti 07 Decembrie 2021, 23:36
Data actualizarii: Marti 07 Decembrie 2021, 23:39

Inter Primavera a suferit prima înfrngere a sezonului din UEFA Youth League.

Echipa antrenată de Cristian Chivu avea patru victorii și o remiză înaintea duelului cu Real Madrid. De altfel, echipa antrenată de Herman Perez era singura pe care elevii lui Chivu nu au reușit să o învingă.

Real a deschis scorul prin Gonzalez Ballesteros, din penalty, în minutul 7. Inter U19 a egalat prin Abiuso, în minutul 54, dar Real a dat lovitura în minutul 72, prin Aranda.

1-1 cu Real Madrid, 1-0 și 0-1 cu Shaktar Donetk, respectiv 2-1 și 2-4 cu Sheriff Tiraspol sunt rezultatele înregistrate de Inter U19 în ”Liga Campionilor” a juniorilor.

În campionatul intern, Inter este pe locul trei, la un punct de Napoli, locul doi, și la 9 puncte de liderul AS Roma. 5 victorii, trei egaluri și trei înfrângeri are Inter U19 în campionat.