PSG kylian mbappe Manchester City Fotbal extern Asa ceva nu i s-a mai intamplat pana acum! Premiera negativa pentru Mbappe in meciul cu City! Starul lui PSG, depasit de Ederson si Navas
Dragos-Stefan Soneriu
Data publicarii: Joi 29 Aprilie 2021, 00:18
Data actualizarii: Joi 29 Aprilie 2021, 00:37

Kylian Mbappe a bifat un record negativ in meciul cu Manchester City de miercuri seara.

Manchester City a reusit sa intoarca scorul, dupa ce Paris Saint-Germain a avut avantajul pe tabela pana in minutul 64, cand Kevin de Bruyne a restabilit egalitate, iar mai apoi Riyad Mahrez a decis scorul final, dupa doar sapte minute. Meciul s-a incheiat 2-1 pentru echipa condusa de Pep Guardiola.

Kylian Mbappe nu a reusit sa se impuna in partida de miercuri seara si a fost aproape inexistent pe teren. Francezul a bifat un record negativ personal in Champions League. Este pentru prima oara cand atacantul lui PSG nu inregistreaza vreun sut pe poarta intr-o partida de Champions League.

De asemenea, fostul campion mondial a fost depasit si de ambii portari la un alt capitol. Ederson, goalkepper-ul lui City a realizat 31 de atingeri, iar Keylor Navas, coechipierul francezului, a avut 54, in timp ce Kylian Mbappe atins mingea de doar 30 de ori.

Manchester City si PSG se intalnesc pentru meciul retur in 4 mai pe Etihad Stadium.