Adversar de top pentru Olaroiu in finala campionatului chinez! Antrenorul roman se va duela cu fostul campion mondial, Fabio Cannavaro

olaroiu China Fabio Cannavaro Fotbal extern Adversar de top pentru Olaroiu in finala campionatului chinez. Antrenorul roman se va dueal cu fostul campion mondial, Fabio Cannavaro
Data publicarii: Luni 02 Noiembrie 2020, 18:28
Data actualizarii: Luni 02 Noiembrie 2020, 20:26

Jiangsu Suning, echipa pregatita de antrenorul roman, s-a calificat in finala campionatului chinez dupa ce a trecut mai departe de Shanghai SIPG.

Guangzhou Evergrande, echipa italianului Fabio Cannavaro, a ajuns in finala dupa ce a trecut de Beijing Guoan, cu 3-1, dupa ce in tur scorul a fost 0-0.  Pentru actuala campioana din China a marcat  o dubla Paulinho, iar conationalul sau, Anderson Talisca, a punctat si el de la 11 metri. Beijing Guoan a inscris prin Zhang Yuning.

Echipa lui Cosmin Olaroiu a trecut mai departe de Shanghai SIPG cu 2-1, dupa ce in tur rezultatul a fost 1-1. Shanghai SIPG a deschis scorul in minutul 25, prin Shiyuan Yang. In minutul 57, Abuduhaimiti Abudugeni a fost eliminat, iar Jiangsu Suning a ramas in 10 oameni. Cu toate acestea, baietii lui Olaroiu au egalat in minutul 78 prin Xi Wu, iar Jing Luo a calificat echipa dramatic mai departe in finala dupa ce a marcat in prelunguri (minutul 107).

Finala sa va juca in dubla mansa si va avea loc pe 7 si 11 noiembrie .