REAL MADRID - GIRONA 1-2 . Stuani si Portu au intors rezultatul, Ramos a primit rosu | FC BARCELONA 1-0 VALLADOLID! Nou record pentru Messi

AC Milan Chelsea Manchester United Fotbal extern
Live Blog
CAMPIONATE DE 5 STELE
Data publicarii: Duminica 17 Februarie 2019, 15:05
Data actualizarii: Duminica 17 Februarie 2019, 15:07

Comentam impreuna cele mai tari meciuri din Europa pe www.sport.ro, Facebook/Sport.ro si in aplicatia de mobil Sport.ro.

15:02 17 Feb
FINAL DE MECI! Girona castiga incredibil pe Bernabeu! Sergio Ramos a fost eliminat in minutul 90 pentru al 2-lea galben dupa o incercare de foarfeca, esuata!
14:39 17 Feb
GOOOOOOL GIRONA!!! Portu inscrie golul de 2-1 la cateva minute dupa trimisese in bara!
14:34 17 Feb
GOOOOOL GIRONA! Stuani egaleaza dintr-un penalty obtinut dupa hentul lui Ramos, cel care a primit si galben!
13:29 17 Feb

GOOOOL REAL MADRID! Casemiro deschide scorul cu o lovitura de cap.

12:23 17 Feb
Real Madrid incearca sa se apropie din nou la 4 puncte de Barcelona intr-un meci jucat la pranz pe Santiago Bernabeu. Santiago Solari mizeaza pe Asensio langa Benzema, tanarul Vinicius fiind lasat pe banca.

Iata echipele:
Real: Courtois - Odriozola, Varane, Ramos, Marcelo - Kroos, Casemiro, Ceballos - Asensio, Lucas Vasquez, Benzema

Girona: Bounou - Ramalho, Alcala, Juanpe - Porro, Pons, Douglas Luiz, Granell, Raul Garcia - Portu, Stuani

23:30 16 Feb
MESSI RATEAZA AL DOILEA PENALTY!

22:31 16 Feb

GOOOL BARCELONA! Messi inscrie din penalty! Argentinianul a ajuns la 30 de reusite in acest sezon. Este al 11-lea sezon consecutiv in care argentinianul inscrie cel putin 30 de goluri pentru Barcelona in toate competitiile.

21:33 16 Feb

Manchester City este in sferturile Cupei Angliei dupa 4-1 cu Newport - final nebun cu 3 goluri! Mai intai Amond a redus din diferenta, pentru ca la un minut distanta Foden sa reuseasca dubla! Mahrez a marcat ultimul gol al meciului

21:22 16 Feb
PSG joaca duminica impotriva lui St Etienne iar Kylian Mbappe e gata de un nou meci mare, avand in vedere absentele lui Cavani si Neymar. Inainte de meci, Mbappe a primit un gol dupa ce a reusit 100 de goluri! La antrenamente :) "Ridicolul nu te omoara" a glumit tanarul atacant francez.

21:11 16 Feb
Pustiul Phil Foden dubleaza avantajul celor de la Manchester City
21:05 16 Feb
Manchester City are 1-0 in Cupa Angliei cu Newport City dupa reusita lui Sane - germanul i-a spart nasul portarului advers dupa sutul puternic de la gol!
20:41 16 Feb
Iata echipa de start a Barcelonei! Surprize mari pregatite de Ernesto Valverde
22:58 15 Feb
GOOOL JUVENTUS! Cristiano Ronaldo inscrie si el superb, dupa un sprint extraordinar!

22:51 15 Feb
GOOOL BAYERN! Alaba inscrie si el si aduce din nou echipa sa in avantaj!

22:20 15 Feb
GOOOL BAYERN! Dubla Coman in prelungirile primei reprize!

21:58 15 Feb
GOOOL AUGSBURG! Ji Dong-Won aduce din nou Augsburg in avantaj in minutul 24!

21:54 15 Feb
GOOOL JUVENTUS! Bonucci mareste avantajul lui Juve in minutul 17!

21:51 15 Feb
GOOOL BAYERN! Coman spala rusinea din secunda 13 a lui Goretzka!

21:40 15 Feb
GOOOL JUVENTUS! Dybala deschide scorul in minutul 6, dupa o pasa perfecta a lui Cristiano Ronaldo!

21:33 15 Feb

GOOOOOL AUGSBURG! Gazdele conduc in derby-ul Bavariei cu Bayern dupa doar 45 de secunde! Leon Goretzka a trimis in propria poarta

20:44 15 Feb
Cristiano Ronaldo si Paulo Dybala sunt titulari in echipa lui Allegri la partida cu Frosinone.
19:04 15 Feb

Napoli - Torino si Atalanta - AC Milan, printre meciurile de interes. Plus, Chelsea - United, luni seara, in FA Cup.

Desi in campionatele mari ale Europei nu vor avea loc derby-uri istorice in acest weekend, in estul continentului situatia va sta altfel. In Cehia, Slovacia, Polonia si Ungaria vor avea loc dueluri importante in lupta pentru titlul de campioana, in timp ce, in Grecia, Olympiakos si AEK se vor intalni pe "Karaiskakis" intr-unul dintre meciurile in care ce se intampla in tribuna e la fel de important ca ceea ce se petrece pe teren.

Yeni Malatyaspor - Besiktas (Turcia, vineri, 15 februarie, 19.30)
Debrecen - Ferencvaros (Ungaria, sambata, 16 februarie, 15.00)
Steaua Rosie Belgrad - Vojvodina Novi Sad (Serbia, sambata, 16 februarie, 17.00)
DAC Dunajska Streda - Slovan Bratislava (Slovacia, sambata, 16 februarie, 17.00)