VIDEO | Gol de pe alta planeta reusit in Europa League! Jucatorul lui Arsenal a rupt plasa cu un sut formidabil

Arsenal Elneny Europa League Europa League VIDEO | Gol de pe alta planeta reusit in Europa League! Jucatorul lui Arsenal a rupt plasa portii
Data publicarii: Vineri 12 Martie 2021, 00:03
Data actualizarii: Vineri 12 Martie 2021, 01:01

Arsenal a jucat in deplasarea de la Olympiakos, in turul optimilor de finala din Europa League.

'Tunarii' au reusit sa se impuna cu 3-1 si sunt favoriti pentru calificarea in sferturile competitiei. Odegaard a deschis scorul in minutul 34 din pasa Thomas. El Arabi a restabilit egalitatea pentru greci in minutul 58, insa Arsenal a rezolvat meciul pe final.

Gabriel a punctat in minutul 79 pentru 2-1, iar Elneny a reusit o super executie cu 5 minute inainte de final. Fotbalistul englezilor a trimis o bomba de la distanta, iar portarul advers nu a avut nicio sansa.