Reactia lui Mircea Lucescu dupa ce a reusit sa se califice cu Dinamo Kiev in optimile de finala din Europa League! "Vor sa readuca echipa acolo unde a fost!"
![Reactia lui Mircea Lucescu dupa ce a reusit sa se califice cu Dinamo Kiev in optimile de finala din Europa League! Vor sa readuca echipa acolo unde a fost! Mircea Lucescu Dinamo Kiev Europa League Ucraina](https://res.sport.ro/assets/sport/2021/02/26/image_galleries/720247/reactia-lui-mircea-lucescu-dupa-ce-a-reusit-sa-se-califice-cu-dinamo-kiev-in-optimile-de-finala-din-europa_size6.jpg)
Dinamo Kiev s-a calificat mai departe in Europa League dupa ce a invins-o pe Club Brugge in retur, scor 1-0.
Dupa ce ambele echipe au ratat mai mult sanse pe parcursul meciului, Buyanskyy a inscris unicul gol al partidei in minutul 83. De asemenea, acelasi jucator a marcat si in retur.
La finalul partidei, antrenorul roman a declarat ca echipa lui este supusa unei presiuni mari, deoarece conducerea lui Dinamo Kiev vrea sa readuca echipa acolo unde a fost.
"Au fost cateva probleme in prima repriza, am fost precipitati in privinta paselor din jumatatea adversa. La pauza i-am vazut putini abatuti. S-au grabit, n-au avut rabdare. Echipa creste de la meci la meci, jucatorii inca nu au incredere in potentialul lor.
Cred ca este o presiune foarte mare pe ei, foarte mult stres. Vor sa readuca Dinamo Kiev acolo unde a fost", a spus Mircea Lucescu, dupa victoria din Belgia.
Urmăriți SPORT.RO și pe Google News