Rangers 2-2 Benfica | Ianis Hagi, uitat pe banca de Gerrard! Benfica egalat cu doua goluri in 5 minute! Scotienii sunt neinvinsi in acest sezon

Ianis Hagi Benfica rangers Europa League Rangers - Benfica, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Ianis Hagi poate sa fie titular dupa ce in ultimele 4 partide a stat pe banca
Data publicarii: Joi 26 Noiembrie 2020, 14:13
Data actualizarii: Vineri 27 Noiembrie 2020, 00:57

Rangers a remizat cu Benfica pe teren propriu, 2-2.

RANGERS 2-2 BENFICA

Ianis Hagi a fost lasat pe banca pentru a cincea partida consecutiva, iar Gerrard nu l-a trimis in teren nici macar dupa ce Benfica a egalat prin Pizzi. Rangers este neinvinsa in acest sezon, atat in campionat, cat si in Europa League si este pe primul loc in grupa D, la egalitate de puncte cu portughezii.

• Rangers - Benfica, LIVE TEXT de la ora 22:00 | Ianis Hagi poate sa fie titular dupa ce in ultimele 4 partide a stat pe banca

Min. 81: GOOOOL BENFICA! Pizzi restabileste egalitatea cu un sut puternic din interiorul careului!

Min. 78: AUTOGOL RANGERS! Goncalo Ramos profita de erorile fundasilor lui Rangers si suteaza spre poarta, iar Tavernier inscrie in propria poarta!

Min. 69: GOOOOL RANGERS! Roofe primeste de la Barisic la marginea careului si inscrie cu un sut puternic!

Min. 46: A inceput a doua repriza!

PAUZA

Min. 42: Chiquinho a fost atentionat cu un cartonas galben dupa o intrare extrem de dura!

Min. 16: Gabriel a vazut cartonasul galben dupa un fault dur!

Min. 7: GOOOOL RANGERS! Arfield a reusit sa trimita balonul in poarta dupa ce doi coechipier au ratat din fata portii!

Min. 1: A inceput meciul!

Echipele de start:

Ianis Hagi a fost lasat pe banca de rezerve a lui Rangers pentru a cincea partida consecutiva!

Rangers va juca pe teren propriu, impotriva Benficai, intru-un meci din etapa a patra din Europa League. Echipa lui Ianis Hagi este de neoprit in Scotia si se afla pe primul loc in campionat cu 41 de puncte, dupa 15 meciuri jucate. Benfica traverseaza o perioada negativa in campionat si vine dupa 2 infrangeri consecutive. Portughezii sunt pe locul 3 in competitia interna cu 15 puncte dupa 7 etape.

In tur meciul dintre cele doua s-a incheiat la egalitate scor 3-3. Chiar daca au avut un om in plus din minutul 19, dupa ce Otamendi a luat cartonas rosu, scotienii nu au reuitsa sa plece acasa cu cele 3 puncte. Benfica a dat lovitura pe finalul meciului dupa ce Nunez a inscris in minutul 91.

Ianis Hagi este de 4 meciuri consecutive rezerva la Rangers, iar in aceasta seara l-am putea vedea in primul 11. In acest sezon Hagi JR. a jucati n 17 partide pentru Rangers si a reusit sa ofere 8 pase decisive si sa inscrie un singur gol.

Rangers este lider in grupa D din Europa League cu 7 puncte. Benfica ocupa locul secund, cu acelasi numar de puncte, dar cu un golaveraj mai slab.