Scotia Croatia Euro EURO 2020 EURO Nu s-a mai intamplat asta de 25 ani! Performanta incredibil reusita de McGregor dupa golul marcat in poarta Croatiei
Data publicarii: Marti 22 Iunie 2021, 23:32
Data actualizarii: Marti 22 Iunie 2021, 23:38

Toate meciurile de la Euro se vad la PROTV si pe VOYO.RO!

McGregor a marcat golul egalarii in meciul cu Cehia, 1-1, reusind o performanta istorica. Acesta este primul gol marcat de Scotia la Campionatul European, dupa o pauza de 25 de ani.

In minutul 42 al intalnirii dintre Cehia si Scotia, mingea a sarit norocos la McGregor, dupa un atac al scotienilor, iar acesta a prins un sut in forta care nu i-a dat nicio sansa lui Livakovic.

• Nu s-a mai intamplat asta de 25 ani! Performanta incredibil reusita de McGregor dupa golul marcat in poarta Croatiei

Ally McCoist a fost ultimul marcator al Scotiei la Euro! Acesta marca golul vicoriei, scor 1-0, in meciul cu Elvetia, la Campionatul European din 1996.