Reactia FRF dupa ce Mihai Stoichita a fost acuzat ca a mers in vestiarul FCSB la pauza meciului cu Sepsi din finala Cupei! Mesajul transant

FCSB Cupa Romaniei MIhai Stoichita sepsi Cupa Romaniei Dezvaluiri SOC din finala Cupei Romaniei! Stoichita s-ar fi dus la vestiare la pauza: "Voua nu va e rusine?" Anuntul care declanseaza SCANDALUL
Data publicarii: Miercuri 29 Iulie 2020, 15:13
Data actualizarii: Miercuri 29 Iulie 2020, 16:40

Mihai Stoichita ar fi intrat la pauza meciului dintre FCSB si Sepsi in vestiarul ros-albastrilor si i-ar fi certat pe jucatori.

UPDATE 16:30

Federatia Romana de Fotbal a reactionat la zvonurile aparute in presa.

"Directorul Tehnic al FRF, Mihai Stoichita, nu a interactionat cu jucatorii niciunei echipe pana la festivitatea de premiere desfasurata dupa fluierul final.

Domnul Mihai Stoichita a vizionat partida de la tribuna 0, alaturi de celelalte persoane din delegatia FRF, si nu a fost deloc prezent la vestiare.

Delegatiile celor doua formatii au urmarit partida de la zona VIP, fiecare club avand rezervata o loja.

La pauza meciului, domnul Mihai Stoichita a fost prezent in biroul echipei de organizare a finalei Cupei Romaniei, alaturi de celelalte persoane din delegatia FRF", se arata in raspunsul FRF.

Dupa ce le-a tinut un discurs, jucatorii lui Gigi Becali au reusit sa castige cu 1-0.

Directorul tehnic al Federatiei a fost atat de nemultumit de jocul echipei lui Toni Petrea incat nu a mai putut suporta si la pauza a intrat peste ei in vestiar.

"Voua chiar nu va e rusine? Nu jucati nimic! Sustineti ca sunteti Steaua? Nu se vede! Va faceti de ras! Chiar nu puteti mai mult?", le-ar fi spus oficialul FRF jucatorilor.

FCSB a reusit pana la urma sa castige trofeul, gratiei golului inscris de Dennis Man, in minutul 66. Dupa meci, Stoichita impreuna cu Razvan Burleanu au participat la festivitatea de premiere.

Potrivit Gazetei Sporturilor, antrenorul Toni Petrea a acceptat discursul lui Stoichita, el se afla chiar la debut pe banca tehnica a FCSB-ului.

Mihai Stoichita a fost 11 meciuri antrenor la FCSB, in anul 2012. In acel an echipa patronata de Gigi Becali a prins loc de Europa League. Dupa, a urmat o perioada fantastica pentru club, in care a castigat titlul de 3 ori la rand cu Reghecampf si Costel Galca.