VIDEO Reușită splendidă pentru Nicușor Stanciu în China. Mijlocașul este la al patrulea gol pentru Wuhan Three Towns

Nicusor Stanciu China LIVE super liga Wuhan Three Towns Campionate externe
Data publicarii: Joi 30 Iunie 2022, 13:24
Data actualizarii: Joi 30 Iunie 2022, 14:54

Wuhan Three Towns luptă pentru securizarea primei poziții în Super Liga din China.

Wuhan Three Towns a rămas neînvinsă în Super Liga Chinei, în urma victoriei cu 2-1 pe teren advers, împotriva lui Guangzhou. Nicolae Stanciu a fost scos de pe teren de către antrenorul său, în ultimele momente ale partidei, în minutul 90+3, fiind schimbat cu He Chao.

Formația chineză a strâns 19 puncte în șapte meciuri disputate până acum, surclasând la doar două puncte ocupanta locului secund, Shanghai Shenhua (17p).

Guangzhou - Wuhan Three Towns 1-2

Nicolae Stanciu (29 ani) a înscris în meciul împotriva lui Guangzhou, în minutul 23, cu un șut de excepție din lovitură liberă. Românul a restabilit egalitatea după trei minute de la deblocarea tabelei de marcaj din partea adversă.

Stanciu se află acum la al patrulea gol pentru Wuhan Three Towns. Românul a bifat și patru pase decisive în cele șapte partide disputate în tricoul grupării chineze.